خانه » تازه های نشر کتاب ورزشی » کتاب فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان
GV-ads FFTabligh L-ads

کتاب فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان

Print Friendly, PDF & Email

kam taharoki

به نقل از سایت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی:

کتاب « فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان » ( چالش ها و راه حل ها ) در پژوهشگاه تربیت بدنی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی ، کتاب « فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان» ( چالش ها و راه حل ها ) تالیف آلن ال. اسمیت و استوارت جی. اچ. بیدل با ترجمه دکتر شهزاد طهماسبی بروجنی،فاطمه رضایی و صنم بیگم قدس میر حیدری در واحد انتشارات پژوهشگاه تربیت بدنی ネ علوم ورزشی منتشر شد.

در پیش گفتار این کتاب آمده است « کودکان بازی کردن را دوست دارند و از هر گونه حرکت لذت می¬برند، ترجیح می¬دهند به جای راه رفتن بپرند یا بدوند و زمانی که لازم است بنشینند، جنب و جوش دارند. نوجوانان به نظر نمونه‌های متفاوتی هستند، آن‌ها بازی‌های کامپیوتری را دوست دارند. نیاز آن‌ها به خونسرد بودن و خوᄄ به نظر رسیدن معمولاً به جلوگیری از تلاش منجر می¬شود. آن‌ها حاضرند به صفحات نمایش برای ساعت‌ها خیره شوند. این کتاب به 3 سؤال بزرگ در مورد فعالیت جسمانی جوان‌ها پاسخ می‌دهد:

چگونه این مسائل با سن تغییر می‌کند؟ آیا این مسائل مشکلی ایجاد می‌کند؟ در مورد این موضوع چه کاری می‌توان انجام داد؟

این کتاب برای کسانی که علاقه مند به رفتارهای سلامت در جوانان و فعالیت جسمانی به خصوص از رویکردهای روان شناختی دارند، مناسب است. متن‌ها عمدتاً برای دانشجویان و پژوهشگران و برای استفاده در مقاطع تحصیلات تکمیلی و سطوح بالاتر از آن در روان شناسی ورزش و روان شناسی رشد ورزشی، فعالیت بدنی و سلامت، پزشکی رفتاری، ارتقاء سلامت، تدریس تربیت بدنی و فعالیت جسمانی جوانان موثر است. با توجه به ساختار رشته، این کتاب می‌تواند به عنوان منبع اصلی انتخاب شود و یا از فصل‌های آن به عنوان یک زمینة مهم در یک موضوع خاص استفاده شوᆵ. محققان، این کتاب را یک منبع جامع در مورد فعالیت جسمانی جوانان و رفتار بی تحرک خواهند یافت.

این کتاب در 3 بخش و 18 فصل ارائه شده است، بخش اول، به مفهوم فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک می‌پردازد. اصول اساسی برای تمرین علمی ‌و حل مشکلات چالش برانگیز پرسیدن سؤالات مناسب و ایجاد فرضیه است. عدم فعالیت جسمانی چیست؟ چگونه آن را اندازه می‌گیریم؟ چرا رفتار فعالیت جسمانی مهم است؟ آیا غیرفعال بودن جوانان باید در چارچوب مسائل اجتماعی گنجانده شود؟ آیا ارتقاء رفتار فعالیت جسمانی یا عدم تشویق به فعالیت کم تحرک در جوانان اخلاقی است؟ در این بخش از کتاب، نویسندگان به این موضوᄍات با مروری بر مبانی نظری، تاریخی و اخلاقی تحقیقات فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان می‌پردازند.

دو بخش باقیمانده از کتاب بر این اساس نوشته شده است. بخش دوم، شامل فصولی با تأکید خاص بر عوامل رشدی و فردی مرتبط با سطوح فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک در جوانان است. در این قسمت نویسندگان بیان می‌کنند که برای حل مؤثر عدم ᆰحرک در جوانان لازم است تا بالیدگی جسمانی، ژنتیک، نگرش‌ها، ویژگی‌های انگیزشی و خود ادراکی را همانند چالش‌هایی که باعث پیشرفت ناهنجاری جسمانی است، در نظر بگیریم. البته، فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک در بسیاری از مفاهیم و زمینه‌های اجتماعی بیان می‌شود و بنابراین اگر بخواهیم که این رفتارها را بشناسیم لازم است که در دنیایی که جوانان هستند زندگی کنیم. در بخش سوم، نویسندگان اطلاعاتی را که چگونگی مرتبط بودن عوامل اجتماعی مانند؛ خانواده و دوستان، سازمان‌های اجتماعی مانند؛ مدارس و ورزش سازمان یافته، محیط‌های زندگی و عوامل گسترده تر (جامعه، اقتصاد، فرهنگ) به فعاトیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان مربوط می‌شود، را بررسی می‌کنند.
« فعالیت جسمانی و رفتار کم تحرک جوانان » ( چالش ها و راه حل ها ) در 716 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت000، 300 ریال در انتشارات پژوهشگاه تربیت بدنی به چاپ رسیده است .

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=8513
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  کتاب قوانین و مقررات بدنسازی و پرورش اندام

  کتاب قوانین و مقررات بدنسازی و پرورش اندام به همراه (بادی کلاسیک، فیزیک، پاورلیفتینگ، مچ …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *