Wednesday , 1 July 2015 / چهارشنبه , 10 تیر 1394
L-ads tran
جدید
خانه » پرسش و پاسخ » چگونه فوتبالیست حرفه ای شویم!؟
GV-adsFFTabligh

چگونه فوتبالیست حرفه ای شویم!؟

Print Friendly
[wpu]لینک کوتاه[/wpu]

سلام. پسر من ۱۰ سال سن دارد و احساس می کنم دارای استعداد خوبی در فوتبال می باشد. می خواستم یدونم که راه اینکه استعداد پسرم شکوفا بشه و بتواند در آینده فوتبالیست حرفه ای بشه، چیه؟

پاسخ به این پرسش چندان ساده نیست و باید به جنبه های گوناگونی توجه شود که  می تواند باعث پیشرفت و موفقیت یک ورزشکار می شود. از جمله این عوامل می توان به استعداد فرد در آن رشته ورزشی، مربی، امکانات، زمان و پشتیبانی و حمایت والدین و اطرافیان اشاره کرد که هر کدام می تواند بر موفقیت فرد تاثیر داشته باشد. در این مطلب تنها به طور مختصری در رابطه با این عوامل توضیح داده می شود و سعی می کنیم در آینده در رابطه با هر کدام به صورت کامل و در یک مطلب جداگانه می پردازیم.

استعداد: استعداد شرط لازم در انتخاب هر رشته ورزشی خاص می باشد. روش های مختلفی برای تشخیص ᄃستعداد یک فرد شامل غربالگری، تست های میدانی، بدن سنجی، تست های آزمایشگاهی و غیره وجود دارد که توسط متخصصین و مربیان مجرب انجام می شود. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد. در رویکرد جدید استعدادیابی مطرح شده است که چشم مربی بهترین روش کشف استعدادها و در اکثر موارد بهتر از روش های دیگر می باشد. البته لازم به ذکر است که مربی مد نظر است که سالها تجربه را با علم و دانش روز همراه کرده باشد. به عبارت دیگر تنها مربیان برجسته می توانند مد نظر این رویکرد جدید باشند.

مربی: مربی با تجربه و بهره مند از دانش روز و همچنین دارای وقت و تعهد کاری می تواند، حتی افراد با استعداد کم را به سطوح قهرمانی برساند و بالعکس اگر مربی دارای این ویژگی ها نباشد، نمی تواند به ورزشکار کمک چندانی برای رسیدن به اوج اجرا و قهرمانی بکند.

زمان: برای موفقیت و رسیدن به اهداف بلند در هرکاری باید زمان کافی و در بعضی موارد زمان زیادی صرف شود. باید برای حرفه ای شدن در یک رشته ورزشی تمام زندگی را بر اساس هدف ها تنظیم کرد. نمی توان انتظار داشت با چند ساعت در هفته نتایج قابل قبولی کسب کرد.

حمایت و پشتیبانی والدین و اطرافیان نیز نقش مهمی در رسیدن فرد به موفقیت دارد. در صورد نبود حمایت اطرافیان، فرد در رسیدن به اوج اجرای ورزشی خود دچار کمبود می شود و در مواردی هم از ادامه فعالیت باز خواهد ماند.

 
اشتراک گذاری:
FacebookTwitterGoogle+WhatsAppBalatarinPrintPrintFriendly
GV-adsFFTabligh

89 نظر

 1. من پانزده سال سن دارم.تا پنج سال قبل بازیه فوقالعاده لی داشتم.ولی به دلیل تغییر مکان نتونستم فوتبالمو ادامه بدم الانم مطمئن اگه یک ماه تمرین داشته باشم دوباره مثل قبل میشم .ولی نمیدونم باید چیکار کنم . تا به هدف فوتبالیست حرفه ای شدنم برسم.درضمن من خیلی زیاد به فوتبال و اون توپ عشق می ورزم که نمیتونی فکرشو کنی اگه راهی برای موفقیت من دارین لطفا کمکم کنین.خواهش میکنم منو به ارزوم برسونین ممنون

 2. سلام من تو تیم فولاد بازی میکنم ولی اضافه وزن دارم باریم عالیه پارتیممم کلفته ولی تو ایران بدرد نمیخوره

 3. سلام من دوازده سال دارم و دوسال است که در آکادمی فوتبال بیژن ذولفقارونصب سنندج شرکت می کنم ولی واسه تیم قبول نشدم خیلی خیلی فوتبال دوست دارم اگر می شود راه حلی برای پیشرفت در فوتبال بگذارید

 4. سلام دوستان.من ۱۵سال سن دارم و از کلاس دوم دبستان ᄡروع کردم به تمرینات و الان ۱سالی هست که دیگر بازی نمیکنم.به نظر شما اگه ادامه بدم به جایی خواهم رسید یا نه؟

 5. سلام من دوازده سالمه استعداده عالی دارم و سه سال دارم میرم باشگاه فقط یه سوال دارم کجا تست بدم

 6. سلام من پانزده سال دارم و استعداد فوتبال کردنمم زیاد من خوب می دونم که در ایران هیچی نمیشم از طریق فوتبال می گم پس من می خوام به المان مهاجرت کنم و در اونجا به فوتبالم ادامه بدم به نظر شما فکر خوبیه و یه سوال دیگه به نظر شما از چند سال دیگه به المان برم؟؟؟

 7. مصطفی افغانی

  من الان تو افغانستانم خیلی کوشش میکنم فوتبال یاد بیگیرم هیچوقت نا امید نمیشم ۱۶ سلمه یکسال پیش فوتبال را شروع کردم پیشرفت که دیگران در سالها کرده بودند من در چند ماه کردم
  اول همرای شوت من هم زمین میخوردم حالا ضربه یی ازاد و پنالتی را هیچ یک ندارد از اول سر هر دو پاه تمرین کردم از یوتیوب گرفته تا سایتهای ایرانی و غیر ایرانی استفاده ᄅردم هر صبح میرم ۹۰ تمرین میکنم هیچوقت دیر نیست اگر در تیم کشورتون قبول نشدید و واقعا استعداد داشتین در اروپا هم به لیگ اسپانیا و دیگر لیگهای برتری میرین
  زیدان در ۲۸ ساله گی آمد توی ریال مادرید
  در کشور اولیش الجزایر مورد قبول تیم ملی نشد
  ولی نا امید نشد و بالاخره برای فرانسه جام جهانی اورد و سه بار توپ طلا گرفت
  ما میتانیم

 8. سلام عرفان هستم ۱۴ ساله تهران.می خوام فوتبال بازی کنم ولی رده سنی عوض شده و من با ۱۴ سال سن و قد ۱۵۳ باید در نوجوانان بازی کنم و این برای سلامتم خطرناک است واقعا این از بی فکری مسیولان است.

 9. estedado in harfa hamash kashke az 7 salegi football bazi mikonam harja mram aval miporsan az taraf ki hasti badesham migan pol estedad koja bod

 10. میخواستم بدونم مدرسه فوتبال از ۱۷ساله ها تست میگیره

 11. سلام من فوتبال خوبه میخوام وارد فوتبال حرفه ای بشم مدرسه فوتبال رفتم ولی نتونستم از خرجش بر بیام میخوام بدونم میتونم از طریق سربازی برم بازی کنم و بعدش برم تو تیمای معروف

 12. من ۱۵سالمه ودخترهستم. فوتبالمم جداخوبه وواسه گیلان هستم تیمی سراغ ندارم توش بازی کنم فقط قبلا یبارتومسابقه فوتسال شرکت کردم تو۲تابازی ۹تاگل زدم وخانم گل شدم وتواون مسابقات مااول شدیم اون تیم شهرم بود.اگه تیمی سراغ دارین توگیلان که مهاجم گلزن بخوادمن هستم.

 13. من بیست سالمه و سربازم.. عاشق فوتبالم و تموم زندگیم فقط فوتباله.. به دلایلی نتونستم تا بهحال وارد فوتبال بشم .. به نظرتون میتونم الان شروع کنم با توجه به این که سربازم.. لطفا راهنمایی کنین منتظرم..

جوابی بنویسید