Sunday , 14 February 2016 / یکشنبه , 25 بهمن 1394
L-adstran
جدید
خانه » پرسش و پاسخ » چگونه فوتبالیست حرفه ای شویم!؟
GV-adsکلاس حرکات اصلاحی

چگونه فوتبالیست حرفه ای شویم!؟

Print Friendly
[wpu]لینک کوتاه[/wpu]

سلام. پسر من ۱۰ سال سن دارد و احساس می کنم دارای استعداد خوبی در فوتبال می باشد. می خواستم یدونم که راه اینکه استعداد پسرم شکوفا بشه و بتواند در آینده فوتبالیست حرفه ای بشه، چیه؟

پاسخ به این پرسش چندان ساده نیست و باید به جنبه های گوناگونی توجه شود که  می تواند باعث پیشرفت و موفقیت یک ورزشکار می شود. از جمله این عوامل می توان به استعداد فرد در آن رشته ورزشی، مربی، امکانات، زمان و پشتیبانی و حمایت والدین و اطرافیان اشاره کرد که هر کدام می تواند بر موفقیت فرد تاثیر داشته باشد. در این مطلب تنها به طور مختصری در رابطه با این عوامل توضیح داده می شود و سعی می کنیم در آینده در رابطه با هر کدام به صورت کامل و در یک مطلب جداگانه می پردازیم.

استعداد: استعداد شرط لازم در انتخاب هر رشته ورزشی خاص می باشد. روش های مختلفی برای تشخیص ᄃستعداد یک فرد شامل غربالگری، تست های میدانی، بدن سنجی، تست های آزمایشگاهی و غیره وجود دارد که توسط متخصصین و مربیان مجرب انجام می شود. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد. در رویکرد جدید استعدادیابی مطرح شده است که چشم مربی بهترین روش کشف استعدادها و در اکثر موارد بهتر از روش های دیگر می باشد. البته لازم به ذکر است که مربی مد نظر است که سالها تجربه را با علم و دانش روز همراه کرده باشد. به عبارت دیگر تنها مربیان برجسته می توانند مد نظر این رویکرد جدید باشند.

مربی: مربی با تجربه و بهره مند از دانش روز و همچنین دارای وقت و تعهد کاری می تواند، حتی افراد با استعداد کم را به سطوح قهرمانی برساند و بالعکس اگر مربی دارای این ویژگی ها نباشد، نمی تواند به ورزشکار کمک چندانی برای رسیدن به اوج اجرا و قهرمانی بکند.

زمان: برای موفقیت و رسیدن به اهداف بلند در هرکاری باید زمان کافی و در بعضی موارد زمان زیادی صرف شود. باید برای حرفه ای شدن در یک رشته ورزشی تمام زندگی را بر اساس هدف ها تنظیم کرد. نمی توان انتظار داشت با چند ساعت در هفته نتایج قابل قبولی کسب کرد.

حمایت و پشتیبانی والدین و اطرافیان نیز نقش مهمی در رسیدن فرد به موفقیت دارد. در صورد نبود حمایت اطرافیان، فرد در رسیدن به اوج اجرای ورزشی خود دچار کمبود می شود و در مواردی هم از ادامه فعالیت باز خواهد ماند.

 
اشتراک گذاری:
FacebookTwitterGoogle+WhatsAppBalatarinPrintPrintFriendly
کلاس حرکات اصلاحی FFTabligh

150 نظر

 1. سلام من۱۳سال سن دارم وهمه به من می گویند استعدادم برای فوتبال عالیست اما شرایط لازم را ندارم

  • تو تلاش کن ،همه اامکانات را طبیعت از جای که تو. نمییدانی مهیا میکند تا تورا به هدف ات برساند😊👍 موفق میشوی شکک نکن،اگر نمیشدی هممین فکر در ذهنت خطور نمیکرد،این یعنی یک اشاره که بررو فوتبالیست میشوی

 2. آصف نظری

  سلام…من ۱۶سالمه خودم به شخصه فکر میکنم که فوتبالم خیلی عالیع…پدرمم خیلی حمایتم میکنه…میخواستم یه باشگاه خوب و آینده دار برای شکوفایی استعدادم بهم معرفی کنین…ممنون

 3. محمد اسدیان

  سلام خسته نباشید

  من در تیم فوتسالی بازی میکنم پست من مهاجم هست من تو دریبل و فریب بازیکنان استعداد دارم و توپ رو تا دروازه حریف تنهایی به جلو میبرم اما در ضربات اخر مشکل دارم . اگه میشه بگید من این مشکلم رو چطور حل کنم .با تشکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*