خانه » اخبار علمی ورزشی » پژوهشگاه تربیت بدنی در تعامل با وزارت ورزش دوره استعدادیابی علمی برگزار می کند
GV-adsFFTabligh L-ads

پژوهشگاه تربیت بدنی در تعامل با وزارت ورزش دوره استعدادیابی علمی برگزار می کند

Print Friendly

1395-5-

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم برای استعدادیابی علمی در مراکز شهرهای مختلف، دوره‌های تخصصی برگزار می‌کند.

هادی روحانی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان به دنبال کاربردی کردن دوره‌های مربیگری است، اظهار کرد: طی جلسه‌ای که چندی قبل با مسؤولان بخش استعدادیابی وزارت ورزش داشتیم، قرار شد دوره‌ای را برای استعدایابی علمی در مراکز استعدادیابی شهرهای مختلف تعریف کنیم.

Telegram

عضو هیات‌علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم همچنین با بیان اینکه تا پایان فصل تابستان برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دوره دستیاری آزمایشگاه علوم ورزش را تدارک دیده‌ایم،‌ اظهار کرد: همچنین دو دوره مربیگری ویژه سالمندان و افراد کم‌توان ذهنی با هماهنگی سازمان بهزیستی برای شهریورماه در نظر گرفته‌ایم ‌که تاکنون ۱۰۰ نفر برای دوره مربیگری سالمندان و ۸۰ نفر برای دوره مربیگری افراد کم‌توان ذهنی ثبت نام کرده‌اند.

مدیر آموزش‌های آزاد پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم به دوره‌های مربیگری بدنسازی اشاره کرد و افزود: سال گذشته فدراسیون‌های فوتبال، قایقرانی و دوومیدانی از دوره‌های مربیگری بدنسازی استقبال خوبی کردند؛ از این رو برای امسال نیز دوره پیشرفته مربی بدنسازی را با حضور دو مدرس خارجی از کشورهای اسپانیا و آلمان در نظر گرفتیم که تاکنون ۱۴۰ نفر برای این دوره ثبت نام کرده‌اند، همچنین قرار بر این است که این مربیان در شهرهای اصفهان و شیراز نیز دو کارآگاه یک روزه برگزار کنند.

روحانی تاکید کرد: در صورت اعلام نیاز سازمان‌های مرتبط با رشته‌های ورزشی همچون فدراسیون‌های مختلف، توان برگزاری دوره‌های مربیگری را داریم و در صورت نیاز از مدرسان خارجی برای این دوره‌ها دعوت به عمل می‌آوریم.

وی همچنین به برگزاری دوره تخصصی دستیاری آزمایشگاه فیزیولوژی ورزشی اشاره کرد و افزود: اولین دوره در ۲۹ تیرماه با حضور ۲۰ نفر و دومین دوره با حضور ۲۷ نفر از اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد هفته گذشته برگزار شد.

به گفته روحانی، با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه‌های کشور امکانات آزمایشگاهی چندانی در رشته‌های علوم ورزشی ندارند و یا تخصص ویژه استفاده از دستگاه‌ها در دانشگاه‌ها وجود ندارد، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی توانمندسازی در زمینه آزمایشگاه فیزیولوژی ورزش را ضروری تشخیص داد.

مدیر آموزش‌های آزاد پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم تصریح کرد: همچنین در پی این هستیم تا پایان تابستان در سه گرایش آزمایشگاه طب ورزش،‌ آزمایشگاه علوم حرکتی و آزمایشگاه بیومکانیک ورزشی دوره‌های تخصصی برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در واقع هدف ما از برگزاری دوره‌های مختلف مربیگری توانمندسازی افراد و کاربردی کردن رشته‌های دانشگاهی در جامعه است.

منبع: ایسنا

 
اشتراک گذاری:
  • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14653
  • GV-adsFFTablighL-ads

    همچنین بخوانید:

    اولین رویداد ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی (۱۳۹۵)

    معاونت فناوری پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اولین رویداد …