خانه » اخبار علمی ورزشی » پژوهشگاه تربیت بدنی در تعامل با وزارت ورزش دوره استعدادیابی علمی برگزار می کند
GV-ads FFTabligh L-ads

پژوهشگاه تربیت بدنی در تعامل با وزارت ورزش دوره استعدادیابی علمی برگزار می کند

Print Friendly, PDF & Email

1395-5-

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم برای استعدادیابی علمی در مراکز شهرهای مختلف، دوره‌های تخصصی برگزار می‌کند.

هادی روحانی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان به دنبال کاربردی کردن دوره‌های مربیگری است، اظهار کرد: طی جلسه‌ای که چندی قبل با مسؤولان بخش استعدادیابی وزارت ورزش داشتیم، قرار شد دوره‌ای را برای استعدایابی علمی در مراکز استعدادیابی شهرهای مختلف تعریف کنیم.

عضو هیات‌علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم همچنین با بیان اینکه تا پایان فصل تابستان برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دوره دستیاری آزمایشگاه علوم ورزش را تدارک دیده‌ایم،‌ اظهار کرد: همچنین دو دوره مربیگری ویژه سالمندان و افراد کم‌توان ذهنی با هماهنگی سازمان بهزیستی برای شهریورماه در نظر گرفته‌ایم ‌که تاکنون 100 نفر برای دوره مربیگری سالمندان و 80 نفر برای دوره مربیگری افراد کم‌توان ذهنی ثبت نام کرده‌اند.

مدیر آموزش‌های آزاد پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم به دوره‌های مربیگری بدنسازی اشاره کرد و افزود: سال گذشته فدراسیون‌های فوتبال، قایقرانی و دوومیدانی از دوره‌های مربیگری بدنسازی استقبال خوبی کردند؛ از این رو برای امسال نیز دوره پیشرفته مربی بدنسازی را با حضور دو مدرس خارجی از کشورهای اسپانیا و آلمان در نظر گرفتیم که تاکنون 140 نفر برای این دوره ثبت نام کرده‌اند، همچنین قرار بر این است که این مربیان در شهرهای اصفهان و شیراز نیز دو کارآگاه یک روزه برگزار کنند.

روحانی تاکید کرد: در صورت اعلام نیاز سازمان‌های مرتبط با رشته‌های ورزشی همچون فدراسیون‌های مختلف، توان برگزاری دوره‌های مربیگری را داریم و در صورت نیاز از مدرسان خارجی برای این دوره‌ها دعوت به عمل می‌آوریم.

وی همچنین به برگزاری دوره تخصصی دستیاری آزمایشگاه فیزیولوژی ورزشی اشاره کرد و افزود: اولین دوره در 29 تیرماه با حضور 20 نفر و دومین دوره با حضور 27 نفر از اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد هفته گذشته برگزار شد.

به گفته روحانی، با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه‌های کشور امکانات آزمایشگاهی چندانی در رشته‌های علوم ورزشی ندارند و یا تخصص ویژه استفاده از دستگاه‌ها در دانشگاه‌ها وجود ندارد، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی توانمندسازی در زمینه آزمایشگاه فیزیولوژی ورزش را ضروری تشخیص داد.

مدیر آموزش‌های آزاد پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم تصریح کرد: همچنین در پی این هستیم تا پایان تابستان در سه گرایش آزمایشگاه طب ورزش،‌ آزمایشگاه علوم حرکتی و آزمایشگاه بیومکانیک ورزشی دوره‌های تخصصی برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: در واقع هدف ما از برگزاری دوره‌های مختلف مربیگری توانمندسازی افراد و کاربردی کردن رشته‌های دانشگاهی در جامعه است.

منبع: ایسنا

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14653
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  ششمین شماره مجله الکترونیک پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی

  ششمین شماره مجله الکترونیک پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی ویژه بهار 1395با ده ها …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *