چهار شنبه , 20 سپتامبر 2017
خانه » پزشکی- ورزشی » پارگی های کوچک مینیسک نیاز به جراحی ندارند
GV-ads FFTabligh L-ads

پارگی های کوچک مینیسک نیاز به جراحی ندارند

Print Friendly, PDF & Email

Knee injuries

در حالی که ورزشکاران تحت عمل جراحی لیگامنت صلیبی قدامی (ACL) می باشند اغلب یک آسیب منیسک اضافی هم دارند که درمان آن پارگی یه صورت همزمان ضروری نیست. گردهمایی سالانه گروه زانوی انجمن ارتوپدی آمریکا در پزشکی ورزشی در اورلاندو نتایج مثبتی از پارگی منیسک که باثبات فرض شده و در حین بازسازی ACL رها شده است را نشان داد.

دکتر داچمن می گوید که: “ما 194 بیمار با پارگی منیسک که هیچگونه درمانی را در هنگام عمل ACL دریافت نکردن را بررسی کردیم. 97.8 درصد بیمارانی که پارگی منیسک لترال و 94.4 درصدی که پارگی منیسک مدیال داشتند و درمان نشده بودند نیاز به هیچ عمل مجددی حداقل تا 6 سال بعد از عمل اولیه نداشتند.

این تحقیق نشان داد که تنها 16 پارگی (7.7 درصد) – اکثرا در بیماران جوانتر و پارگی بیشتر از 10 میلیمتر – نیاز به عمل مجدد داشتند.

دکتر داچمن اضافه کرد که به عنوان یک جراح، ما میخواهیم کمترین مداخله را در زانوی بیماران داشته باشیم در حالی که بهترین نتایج مورد انتظار می باشد. درحالی که پارگی های بزرگ و بدون ثبات منیسک ممکن است نیاز به درمان در حین جراحی ACL داشته باشند، اما این مطالعه ثابت کرد که پارگی های یا ثبات و کوچک می توانند رها شوند.

منبع: ScienceDaily.com

 
اشتراک گذاری:
Share
  • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=13568
  • GV-ads FFTabligh L-ads

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *