خانه » اخبار علمی ورزشی » ورزشکاران کره جنوبی برای حضور در المپیک برزیل لباس ضدپشه می پوشند.
GV-ads FFTabligh L-ads

ورزشکاران کره جنوبی برای حضور در المپیک برزیل لباس ضدپشه می پوشند.

Print Friendly, PDF & Email

2016-05-07_093852

ورزشکاران کره‌جنوبی در المپیک ریودوژانیرو لباس ضد پشه می‌پوشند تا آن‌ها را ازویروس زیکا حفظ کند.

کمیته المپیک کره‌جنوبی چهارشنبه گذشته از لباس کاروان این تیم در المپیک برزیل رونمایی کرد. این لباس آستین بلند و شامل شلوار است و به گفته مسئولان کره‌ای با موادی شیمیایی پوشانده شده که پشه‌‌ها را دور نگه می‌دارد.

ورزشکاران المپیکی کره این لباس‌‌ها در هنگام جشن افتتاحیه، تمرین‌ها و هنگام حضورشان در دهکده المپیک می‌پوشند. مسئولان کره‌ای همچنین گفتند که به دلیل قوانین سفت و سخت کمیته بین‌المللی المپیک نتوانسته‌اند لباس ورزشکارانشان در حین مسابقات را تغییر دهند.

گروهی از دولتمردان و مسئولان کمیته المپیک کره اوایل ماه مارس به ریودوژانیرو سفر کردند و از ورزشگاهها، بیمارستان‌های این شهر بازدید کردند.

مسئولان کمیته ملی المپیک کره‌جنوبی می‌گویند که به زودی دفترچه راهنمایی در اختیار ورزشکاران و سایر کسانی که برای المپیک به برزیل مسافرت می‌کنند، قرار می‌دهند که در آن راه‌های حفاظت از زیکا نوشته شده است. المپیک ۲۰۱۶تابستان آینده در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود.

زیکا یک بیماری ویروسی است که نام خود را از جنگل زیکا در اوگاندا گرفته، جایی که این ویروس نخستین‌بار در سال ۱۹۴۷شناسایی شد. موارد ابتلا ابتدا در ماه مه ۲۰۱۵در برزیل گزارش شد و این کشور بیش از دیگر کشورهای منطقه به این ویروس آلوده شده است.

ویروس زیکا را پشه نوع ایدیس اجپتی (aedes aegypti) منتقل می‌کند. این پشه در همه کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا و شیلی یافت می‌‌شود. زیکا واکسن و درمان ندارد.

منبع: علم دیلی

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14222
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  تکنولوژی های جدیدی در المپیک ریو

  از زمان برگزاری المپیک 2012 لندن تاکنون، تغییرات زیادی در تکنولوژی دنیا ایجاد شده و …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *