خانه » اخبار علمی ورزشی » هراتیان: استفاده از امکانات ایفمارک برای لیگ‌ برتری‌ها رایگان است
GV-ads FFTabligh L-ads

هراتیان: استفاده از امکانات ایفمارک برای لیگ‌ برتری‌ها رایگان است

Print Friendly, PDF & Email

2016-04-26_120808

دکتر زهره هراتیان در حاشیه مراسم افتتاح ایفمارک ایران گفت: امروز افتخار بزرگی برای ماست که مرکز پزشکی فیفا افتتاح می‌شود و بازیکنان فوتبال و تیم‌های ملی می‌توانند از آن استفاده کنند. این مرکز به حدی اهمیت دارد که امروز از سوی فیفا پیام مهمی که محرمانه است برای حاضران قرائت خواهد شد. این موضوع نشان می‌دهد که فیفا توجه ویژه‌ای به مرکز پزشکی فوتبال ایران دارد و امیدوارم تعداد این مراکز در ایران در آینده افزایش پیدا کند.

وی در پاسخ به  “آیا اختلاف شما و کی‌روش برطرف شده است؟” خاطرنشان کرد: اجازه دهید در این روز خوب از مهربانی‌ها و خوبی‌ها صحبت کنیم. من از اول هم با کی‌روش مشکلی نداشته و با او قهر نبوده‌ام بلکه مشکل آنجاست که ما دور یک میز ننشستیم تا صحبت کنیم. شاید کی‌روش به نوعی حق داشته باشد اما ما طرح این مرکز را ابتدا به کفاشیان پیشنهاد دادیم و او در همان ابتدای کار در جریان و مطلع بوده که خوشبختانه تا الان نیز وی حمایت‌های زیادی در این خصوص انجام داده‌ است.

هراتیان در مورد اینکه آیا استفاده از امکانات این مرکز برای بازیکنان فوتبال هزینه‌بر خواهد بود گفت: بازیکنان تیم‌های لیگ برتری بدون پرداخت هزینه‌ می‌توانند به صورت رایگان از  امکانات این مرکز استفاده کنند و هزینه‌های آن از محل درآمد باشگاه‌هایشان نزد سازمان لیگ پرداخت می‌شود. البته اولویت با بازیکنان ملی است و می‌خواهیم به تیم ملی کمک کنیم. هدف ما در این مرکز ابتدا پیشگیری از آسیب‌دیدگی و بعد خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان است.

رئیس ایفمارک ایران در پاسخ به این سؤال که چرا گرفتن تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال در دو سال گذشته تعطیل شده است تأکید کرد: تست دوپینگ تعطیل نشده است بلکه در دو سال گذشته این کار را وادا و نادو انجام می‌دهند. آنها طبق گزارشی که به ما داده‌اند اعلام کردند که ۵۰۰ نمونه از بازیکنان لیگ برتری و لیگ یک گرفته شده که خوشبختانه تاکنون هیچ‌کدام از آنها مثبت نبوده است. ضمن اینکه این موضوع نشان می‌دهد عملکرد ما در آموزش‌های پیشگیری از دوپینگ عالی بوده است.

هراتیان در مورد اینکه چرا در تست‌های پزشکی که از بازیکنان گرفته می‌شود نتیجه آن به باشگاه‌ها اعلام نمی‌شود تا شاهد حوادثی همچون درگذشت هادی نوروزی و مهرداد اولادی نباشیم تصریح کرد: اول اینکه باید بگویم پزشکی قانونی نتیجه گزارشات خود را فقط به اولیای دم اعلام می‌کند ضمن اینکه ما قصد داریم برای فصل آینده استراتژی سخت‌گیرانه‌تری در این زمینه با همکاری باشگاه‌ها داشته باشیم. در طول سال بازیکنان فقط یک بار پیش از شروع فصل چنین تست‌هایی را می‌دهند که به دنبال آن هستیم که در آینده تعداد دفعات این تست‌ها را افزایش دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که بودجه ساخت این مرکز پزشکی چقدر بوده اظهار داشت: بی‌اطلاعم و باید از کفاشیان بپرسید اما تا الان حدود ۳ میلیارد تومان هزینه تجهیزاتی که در اختیار ما قرار گرفته و قرار است به ما داده شود، شده است.

منبع: ایفمارک

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14158
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  برنامه های آموزشی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در سال 1392

  برنامه های آموزشی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در سال 1392 به شرح ذیل می …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *