خانه » اخبار علمی ورزشی » لوتوپ یک بازی مکمل برای فوتبال حرفه ای
GV-adsFFTabligh L-ads

لوتوپ یک بازی مکمل برای فوتبال حرفه ای

Print Friendly

2016-09-03_100119

به همت دانشکده علوم دریایی محمودآباد و با تلاش علی قاسمی مخترع و پزشک عمومی شهر محمودآباد، ورزش جدید لوتوپ برای اولین بار در کشور اختراع، ثبت و طی مراسمی رونمایی شد.

در مراسمی با حضور یحیی یوسف پور فرماندار و مدیران و مسئولین ادارات شهرستان محمودآباد ورزش تازه تاسیس لوتوپ در دانشکده علوم دریایی محمودآباد معرفی شد.

Telegram

علی قاسمی مخترع این ورزش تازه تاسیس گفت: لوتوپ از جدید ترین بازی های توپی است که در سال ۱۳۹۱ طراحی و با بررسی کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان مازندران مورد تائید نهایی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.

وی گفت: لوتوپ به عنوان یک بازی مکمل جهت تمرین های تیم های حرفه ای فوتبال مورد استفاده قرار می‌گرد و قابلیت اجرا بر روی زمین چمن، شن و سالن ورزشی را دارا است.

قاسمی مبدع این ورزش در خصوص نحوه اجرای این بازی گفت: این ورزش در زمینی به مساحت ۱۲۶ متر مربع و هر طرف نیمه ۶ متر و با دو بازیکن و با ۱۰ توپ که در هر نیمه زمین ۵ توپ استقرار دارد  در دو وقت پنج دقیقه ای آغاز می‌شود.

وی افزود: زمین این ورزش از اطراف و سقف به ارتفاع ۳ متر سرپوشیده بوده و وسط زمین یک موتور متحرک تور وجود دارد که با شروع بازی به سمت بالا حرکت کرده و بازیکنان با شروع بازی باید سعی در دور کردن توپ و انداختن توپ ها به زمین حریف کنند.

قاسمی تصریح کرد: هدایت توپ ها با شوت کردن و به غیر از دست ها انجام شده و دو داور بر روند بازی قضاوت کرده و در پایان بازی برنده کسی است که توپ کمتری در زمین خود داشته باشد.

وی اضافه کرد: ابزارهای مورد استفاده در بازی لوتوپ به شماره ۸۳۰۳۰ مورخ ۱۸/۳/۹۳ دارای گواهی نامه ثبت اختراع در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و بر اساس مصوبه شماره ۹۳۰۲۰۷۰۲ مورخ ۲۸/۲/۹۳ مورد تائید شورای تخصصی ارزیابی اختراع از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار گرفت.

قاسمی در پایان علت نام گذاری این ورزش به نام لوتوپ را ابداع این ورزش در استان مازندران عنوان کرد و گفت: لو در زبان مازنی به معنای ضربه زدن با پا است و چون این ورزش جزو ورزش های توپی به حساب می آید از عنوان لوتوپ در نامگذاری آن استفاده شده است.

منبع: ایسنا

 
اشتراک گذاری:
  • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14684
  • GV-adsFFTablighL-ads

    همچنین بخوانید:

    دوره های پژوهشگاه تربیت بدنی در مهر و آبان ۹۴

    پژوهشگاه تربیت بدنی در مهرماه و آبان ماه ۱۳۹۴ اقدام به برگزاری دوره های زیر …