چهار شنبه , 20 سپتامبر 2017
خانه » اخبار علمی ورزشی » لزوم وجود انجمن‌های تخصصی در ورزش
GV-ads FFTabligh L-ads

لزوم وجود انجمن‌های تخصصی در ورزش

Print Friendly, PDF & Email

2016-05-09_070336

به گزارش اسپورتفا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، انجمن تخصصی تغذیه ورزشی کشور عصر امروز با حضور وزیر ورزش، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای،‌ معاون فرهنگی،‌ آموزش و پژوهش، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و اعضای این انجمن فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
محمود گودرزی جای این گونه فعالیت های تیمی را در ورزش کشور خالی خواند و گفت: پیش از این فعالیت هایی نظیر تغذیه و روانشناسی ورزشی سلیقه ای اعمال می شد، هم اکنون با تشکیل انجمن هایی تخصصی، این مهم شکلی علمی و سازمانی به خود گرفت.
وی با تاکید به توسعه این دست انجمن ها افزود: انجمن تخصصی تغذیه ورزشی کشورمان باید از نظر تجهیزات و حوزه مکمل ها در عرصه بین الملل نیز حضور فعال داشته باشد و با تسهیم دانش، اطلاعات و تجربیات، مجموعه ورزش به خصوص تیم های ملی را تقویت کند.
وزیر ورزش با بیان اینکه مدیران و مربیان ورزش این نیاز اساسی را باور دارند، گفت: مجموعه ورزش کشور به این نتیجه رسیده است که با ورود به عرصه های علمی ورزش بسیاری از مشکلات و آلودگی های این حوزه برطرف خواهد شد.
در ادامه معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر با اشاره به تاکیدات گودرزی مبنی بر راه اندازی و تشکیل انجمن تخصصی تغذیه ورزشی گفت: در همین چارچوب با سجادی (معاون وزیر ورزش) صحبت هایی کردیم تا ساختار مناسی برای آن پیش بینی شود.
سید عبدالحمید احمدی افزود: بحث تشکیل این انجمن به صورت جدی پیگیری شد و امروز خوشحالیم پس از تلاش های بسیار، انجمن تخصصی تغذیه ورزش کشور به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: با ورود این انجمن به بدنه ورزش تا فاصله باقی مانده به المپیک ریو بتوانیم خدمات ویژه ای به ملی پوشان ارائه دهیم و آمادگی بیشتر قهرمانان خود را برای حضور در میادین بین المللی فراهم کنیم.

 
اشتراک گذاری:
Share
  • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14262
  • GV-ads FFTabligh L-ads

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *