خانه » اخبار علمی ورزشی » لباس ضد میکروب برای ورزشکاران
GV-ads FFTabligh L-ads

لباس ضد میکروب برای ورزشکاران

Print Friendly, PDF & Email

محققان یک لباس ضد میکروبی جدید را برای تیم قایقرانی المپیک آمریکا طراحی کردند که ورزشکاران را از میکروب‌ها و حشرات و آبهای آلوده ایمن نگه می‌دارد.

1395-4-
 

این فناوری که از الیاف جدید ساخته شده بسیار سبک وزن بوده و نسبت به رطوبت خارجی مقاوم است. از ویژگی‌های بسیار مهم و جالب توجه این لباس جدید می‌توان به یکپارچگی و بدون درز بودن آن اشاره کرد.

در تولید این لباس ضد آب از مواد ضد میکروب و باکتری استفاده شده و طراحان آن می‌گویند که این لباس دارای یک لایه اضافی است که  از ورزشکاران در برابر آبهای آلوده و میکروب‌ها محافظت می‌کند.

ساخت این لباس بدون درز و تعبیه نوآوری‌های دیگر در آن سطح دیگری از فناوری را در لباس‌های ورزشکاران بوجود آورده است. این محققان در حال حاضر به دنبال تعیین یک استاندارد جدید برای لباس ورزشکاران بخصوص قایقرانان هستند.

اگر چه این لباس جدید دارای کارآیی‌های فوق العاده است اما قفسه سینه، پشت و سر قایقرانان هنوز هم در معرض آبهای آلوده و میکروب‌های مختلف قرار دارد.  بدین معنی که این لباس هنوز هم ایمن‌ترین راه برای حفاظت از ورزشکاران نیست.

تیم محققان به جز تهیه لباس برای پاروزنان آمریکایی، نمونه‌هایی به رنگهای سبز و سفید به رنگ پرچم نیجریه را نیز برای پاروزنان المپیکی تولید کردند.

منبع: علم دیلی

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14493
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  وسیله بدنسازی برای مسافران مریخ

  ناسا از یک دستگاه ورزشی رونمایی کرده که فضانوردان ماموریت اوریون در راه خود به …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *