خانه » اخبار علمی ورزشی » لباسی برای نظارت بر توانبخشی
GV-ads FFTabligh L-ads

لباسی برای نظارت بر توانبخشی

Print Friendly, PDF & Email

لباس توانبخشی

با توجه به تحقیق جدیدی که در مجله مهندسی پزشکی آنلاین منتشر شده است. فن آوری های پوشیدنی تنها برای علاقمندان ورزش و مد نیست،بلکه می تواند برای نظارت و کمک در کلینیک های توانبخشی نیز استفاده شود.

محققان توانبخشی عصبی  از کشور ایتالیا یک سیستم ارزان و قابل پوشیدن را توسعه دادنᆵ  که شامل سنسورهای کششی ساخته شده از الاستومرها چاپ شده بر روی پارچه می باشد. یک باتری ولتاژ پائین سنسورها را تغذیه می کند و سنسورها اطلاعات را به وسیله بلوتوث به کامپیوتر ارسال می کنند.

در یک مطالعه  موردی سنسورهای بی سیم داخلی که شامل شتاب سنج های سه محوره و مغناطیس سنج ها می شد برای برآورد میزان دقت نتایج مورد استفاده قرار گرفتند. درآزمایش یک فرد سالم از سنسورهای پوشیدنی برای جمع آوری یک مجموع کامل از حرکات استفاده شد، که این مجموعه بیش از 600 حرکت متفاوت در سرعت ها، دامنه  و تعداد تکرار مختلف را شامل می شد. در تمامی موارد سنسور پوشیدنی با دقت قادر به اندازه گیری حرکت بود. این دستگاه اجازه می دهد که بر تمرینات فیزیوتراپی در خانه، وضعیت بدنی (پوسچر) یا انعطاف پذیری در طی وظایف روزانه معمولی از راه دور نظارت شود. دکتر میکلانژ بارتولو که این تحقیق را سرپرستی کرده است، می گوید که: تاکنون ما تنها به حرکات تنه توجه کرده ایم، در حالی که می توانیم از این دستگاه برای نظارت بر انعطاف پذیری و ثبات عضلات مرکزی نیز استفاده شود. این سیستم دارای دقت بالایی نیست اما یک دستگاه ارزان و با کاربرد آسان می باشد و یک پیشرفت حقیقی در دستگاه های قابل حمل و نظارت از راه دور در توᄃنبخشی می باشد.

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=2379
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  همایش ملی تازه های پژوهش در علوم ورزشی، مهر ۹۴

  همایش ملی تازه های پژوهش در علوم ورزشی، مهر ۹۴ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار …

  2 نظرات

  1. سلام خسته نباشین
   میخاستم اگه امکانش هست منبع این خبر مربوط به لباس توانبخشی و یا مقالات مربوط به اون رو برای من بفرستین
   من دانشجوی دوره دکتری حرکات اصلاحی هستم و برام این مساله مهمه چون دارم در موردش تحقیق انجام میدم
   باتشکر

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *