چهارشنبه , ۹ فروردین ۱۳۹۶
خانه » ورزش و سلامت » عرضه کنندگان مکمل در باشگاه های ورزشی، مجرم محسوب می شوند
GV-adsFFTabligh L-ads

عرضه کنندگان مکمل در باشگاه های ورزشی، مجرم محسوب می شوند

Print Friendly

2016-04-24_081526

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو گفت: عرضه کنندگان مکمل در باشگاه های ورزشی در صورت شناسایی به عنوان مجرم محسوب می شوند.

حسین رستگار روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: با این افراد به عنوان کسانی که با جان و سلامت مردم بازی می کنند به شدت برخورد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تجویز هر نوع مکملی در باشگاه بدنسازی ممنوع است و هر کسی این کار را انجام دهد، تخلف کرده است و امید است نظارت ها قوی تر شود تا بتوانیم سودجویان در باشگاه های ورزشی را شناسایی کنیم.
مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو از مردم خواست که مکمل ها را فقط از داروخانه ها تهیه کنند چون در غیر اینصورت می تواند مصرف کننده را دچار عوارض خطرناک کند و حتی مرگ وی را درپی داشته باشد.
این مقام مسئول سازمان غذا و دارو تاکید کرد: مکمل های غذایی فقط باید از سوی پزشک و متخصص تغذیه تجویز شود.
وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود مکمل ها فقط از داروخانه ها تهیه شوند چراکه داروخانه، فضای شناخته شده ای است و وارد مسائلی مانند قاچاق و تقلب نمی شود.
مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو ادامه داد: همچنین اگر فرد با مصرف مکمل ها دچار عارضه ای شود، حداقل می توانیم به آن داروخانه مراجعه و مشکل را پیگیری کنیم.
رستگار گفت: این در حالی است که اگر بازرسان غذا و دارو هنگامی که در پی رخ دادن مشکلی به علت مصرف مکمل ها به باشگاه های ورزشی که آن مکمل را تجویز کرده اند، مراجعه می کنند،ممکن است مسئولان باشگاه این موضوع را کتمان کنند این در حالی است که مسئول فنی داروخانه نمی تواند چیزی را پنهان کند.

منبع: ایرنا

 
اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14125
 • GV-adsFFTablighL-ads

  همچنین بخوانید:

  اجرای صحیح حرکت اسکات (انیمیشن و فیلم)

  با سلام. می خواستم بدونم طرز اجرای صحیح حرکت اسکات با هالتر چگونه است.  برای …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *