خانه » ورزش و سلامت » عرضه كنندگان مكمل در باشگاه هاي ورزشي، مجرم محسوب مي شوند
GV-ads FFTabligh L-ads

عرضه كنندگان مكمل در باشگاه هاي ورزشي، مجرم محسوب مي شوند

Print Friendly, PDF & Email

2016-04-24_081526

مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سازمان غذا و دارو گفت: عرضه كنندگان مكمل در باشگاه هاي ورزشي در صورت شناسايي به عنوان مجرم محسوب مي شوند.

حسين رستگار روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ايرنا افزود: با اين افراد به عنوان كساني كه با جان و سلامت مردم بازي مي كنند به شدت برخورد خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: تجويز هر نوع مكملي در باشگاه بدنسازي ممنوع است و هر كسي اين كار را انجام دهد، تخلف كرده است و اميد است نظارت ها قوي تر شود تا بتوانيم سودجويان در باشگاه هاي ورزشي را شناسايي كنيم.
مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سازمان غذا و دارو از مردم خواست كه مكمل ها را فقط از داروخانه ها تهيه كنند چون در غير اينصورت مي تواند مصرف كننده را دچار عوارض خطرناك كند و حتي مرگ وي را درپي داشته باشد.
اين مقام مسئول سازمان غذا و دارو تاكيد كرد: مكمل هاي غذايي فقط بايد از سوي پزشك و متخصص تغذيه تجويز شود.
وي خاطرنشان كرد: توصيه مي شود مكمل ها فقط از داروخانه ها تهيه شوند چراكه داروخانه، فضاي شناخته شده اي است و وارد مسائلي مانند قاچاق و تقلب نمي شود.
مديركل آزمايشگاه هاي مرجع سازمان غذا و دارو ادامه داد: همچنين اگر فرد با مصرف مكمل ها دچار عارضه اي شود، حداقل مي توانيم به آن داروخانه مراجعه و مشكل را پيگيري كنيم.
رستگار گفت: اين در حالي است كه اگر بازرسان غذا و دارو هنگامي كه در پي رخ دادن مشكلي به علت مصرف مكمل ها به باشگاه هاي ورزشي كه آن مكمل را تجويز كرده اند، مراجعه مي كنند،ممكن است مسئولان باشگاه اين موضوع را كتمان كنند اين در حالي است كه مسئول فني داروخانه نمي تواند چيزي را پنهان كند.

منبع: ایرنا

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14125
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  اجرای صحیح حرکت اسکات (انیمیشن و فیلم)

  با سلام. می خواستم بدونم طرز اجرای صحیح حرکت اسکات با هالتر چگونه است.  برای …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *