خانه » اخبار علمی ورزشی » ديدار رییس پژوهشگاه علوم ورزشی با دکتر احمد رضا موحدی
GV-ads FFTabligh L-ads

ديدار رییس پژوهشگاه علوم ورزشی با دکتر احمد رضا موحدی

Print Friendly, PDF & Email

1395-8
به گزارش اسپورتفا و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی در پی موفقیت جهانی دکتر احمدرضا موحدی درزمینه ارایه مقاله در حوزه درمان اوتیسم، به دعوت از رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی با رییس پژوهشگاه دیدار و گزارش کاملی از فرایند شروع کاردر این زمینه را به وی ارایه داد.

در این دیدار دکتر قراخانلو ضمن اظهار خوشحالی از این موفقیت بدست آمده توسط دکتر موحدی و همکاران، اعلام نمود، این امر باعث افتخار خانواده دانشگاهی علوم ورزشی است. وی ادامه داد پژوهشگاه خود را موظف به حمایت از برنامه های انجام شده در این مورد می داند،رئیس پژوهشگاه خطاب به دکتر موحدی اعلام کرد اینجانب تمام تلاش خود را در این زمینه بعمل خواهم آورد تا بتوانید برنامه عملی خود را با قدرت ادامه دهید.
در ادامه این دیدار، دکتر قراخانلو با بیان اینکه پژوهشگاه علوم ورزشی در نظر دارد در قالب اعطاء کرسی پژوهشی به استادان صاحب صلاحیت و دارای برنامه تصمیم در سامان دهی پژوهش های ورزشی را دارد اظهار کرد: یکی از این کرسی ها به دکتر موحدی اعطاء خواهد شد. ایشان همچنین ادامه داد در این زمینه از سایر ظرفیت ها در وزارت علوم تحقیقات و فناوری هم برای تحقق اهداف مورد اشاره استفاده خواهد شد.
شایان ذکر است پژوهشگران دانشگاه مک مستر و اونتاریو کانادا مقاله های مرتبط با مداخلات فعالیت بدنی در کودکان مبتلا به اوتیسم در سطح جهان را بررسی و با چاپ مقاله ای در یک ژورنال طراز اول در حیطه روانشناسی بالینی و رشدی سه پژوهش را با کیفیت عالی معرفی کردند که دو پژوهش از این سه پژوهش متعلق به کشور ایران و حاصل تلاش تیم تحقیقاتی دکتر احمدرضا موحدی، دانشیار گروه رفتار حرکتی دانشگاه اصفهان می باشد. دکتر موحدی، پس از ثبت نظریه انگیختگی خود در معتبرترین مجله در حیطه نوروساینس حرکتی که در کتاب یادگیری و کنترل حرکتی اشمیت و لی» نسخه 2011 نیز مورد استناد قرار گرفت. این بار به همراه همکاران خود، موفق به یک کار بزرگ دیگر در این حوزه شدند.
در سال 2016 مقاله ای با عنوان
” A systematic review of the behavioural outcome following exercise interventions for children and youth with autism spectrum disorder ”
در مجله معتبر “Autism” انتشارات گروه SAGE (با رتبه Q1 و Impact factor معادل 3.20 و اچ ایندکس برابر با 64) چاپ شد. نویسندگان مقاله شامل دکتر امیلی برمر، دکتر مایکل کروزیر و دکتر مگان لوید از دانشگاه های معتبر کانادا (McMaster و Ontario دارای رتبه 6 و 7 در بین دانشگاه های کانادا و رتبه زیر 100 جهانی برای McMAster) می باشند.
پژوهشگران در این مقاله، مقاله هایی که محور آن ها اثر مداخلات فعالیت بدنی بر پیامدهای رفتاری در کودکان و جوانان مبتلا به اتیسم (16 سال و کمتر) بود را از اولین پژوهشی که در این زمینه انجام شده بود (از حدود 40 سال پیش) تا سال 2016 مورد مرور سیستماتیک قرار دادند.
از بین انبوه پژوهش های انجام شده تعداد 128 مقاله را برای بررسی اولیه انتخاب نمودند و بر اساس اعتبار مقالات، تعداد مقالات مورد بررسی را به تدریج کاهش دادند. آن ها علاوه بر تحلیل قسمت های مختلف مقالات، اعتبار و کیفیت مقالات را نیز بر اساس معیار SIGN (هاربر و میلر، 2001) که یک روش کاملا پذیرفته شده بین المللی جهت تعیین اعتبار و ارزش و کیفیت طرح های پژوهشی مقالات می باشد مورد ارزیابی قرار دادند.
در نهایت از بین مقالاتی که معتبر تشخیص داده شدند نشان عالی (High) تنها به تعداد سه پژوهش داده شد و مابقی نشان قابل قبول (Acceptable) دریافت نمودند و دو مورد از این سه پژوهش با نشان عالی مربوط به دانشگاه اصفهان (از مقالات دکتر موحدی و همکاران وی شامل خانم فاطمه بهرامی، دکتر سید محمد مرندی و دکتر احمد عابدی) است. این مقالات در مجلات طراز اول حیطه روانشناسی چاپ شده اند و دارای آی اف» حدود 4 در زمان چاپ می باشند.

لینک  مقالات دکتر موحدی و همکاران:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1750946713000834

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0891422212000194

لینک مقاله پژوهشگران دانشگاه مک مستر و اونتاریو:
http://aut.sagepub.com/content/early/2016/01/27/1362361315616002.abstract

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14747
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  سومین دوره پیشرفته مربی بدنساز

  دفتر آموزش های آزاد پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی دوره آکادمیک و پیشرفته مربی بدنساز را …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *