چهار شنبه , 20 سپتامبر 2017
خانه » پزشکی- ورزشی » جنسیت و سلامت عضلانی اسکلتی: تفاوت ها بین مردان و زنان
GV-ads FFTabligh L-ads

جنسیت و سلامت عضلانی اسکلتی: تفاوت ها بین مردان و زنان

Print Friendly, PDF & Email

F&M

با توجه به نتایج مطالعه ای در شماره ژوئن 2015 مجله آکادمی آمریکایی جراحان ارتوپدی (JAAOS)، زن ها به طور کلی دارای نرخ بیشتری ازشکستگی در لگن ناشی از پوکی استخوان می باشند. برعکس، آنها دارای نرخ کمتری از مرگ و میر نسبت به مردان در این شکستگی یکسان می باشند. علاوه بر این، پزشکان اغلب نمی توانند پوکی استخوان را در مردان تشخیص و درمان کنند همانند آنچه برای زنان انجام می دهند.

تفاوت های مهم مردان و زنان در بیماری های اسکلتی- عضلانی شرح می دهد که چگونه تفاوت های بین اختلالات اسکلتی عضلانی مشترک خود را در مردان برعکس زنان نشان میدهند. این مقاله همچنین تاکید می کند که درک این تفاوت ها و تشخیص این که چگونه عوامل متعدد می تواند در شرایط عضلانی و صدمات مشارکت می کنند برای مراقیبن سلامت حرفه ای تا چه اندازه مهم می باشد.

جراح ارتوپد جنیفر موریاتیس ولف می گوید: آگاهی از این که تفاوت در میزان بروز و علائم در بین زنان و مردان وجود دارد بخش مهمی از تشخیص و درمان بیماران است. شناسایی  شباهت ها و تفاوت ها اجازه خواهد داد که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی  خدمات بهتری به هر بیمار ارتوپدی ارائه دهند. تفاوت هایی بین  مردان و زنان در میزان چند اختلال عضلانی اسکلتی مشترک وجود دارد.

آسیب های رباط متقاطع قدامی (ACL)   دو تا هشت  بار در زنان شایع تر است.

زنان 5 تا 8 برابر بیشتر از مردان مستعد آسیب ACL در ورزش های با شدت بالا می باشند که نیاز به تغییرات ناگهانی در حرکت می باشد مانند فوتبال و بسکتبال.

پیچ خوردگی مچ پا دو برابر در زنان رایج تر است.

استئوآرتریت زانو در زنان شایع تر است.

شکستگی استخوان های کف دست و انگشتان در مردان شایع تر است.

 

شناخت این تفاوت ها مフ تواند به مراقبت بهتر از افراد بیمار و بالاتر از آن سوء ظن به بروز آسیب درتشخیص های خاص مانند پارگی ACL کمک کند.

منبع: Sciencedaily.com

 
اشتراک گذاری:
Share
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=8564
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  انتشار فصلنامه رشد و یادگیری حرکتی _ ورزشی (پاییز 1392)

  شماره سیزدهم  فصلنامه رشد و یادگیری حرکتی _ ورزشی (پاییز 1392) منتشر شد. در این شماره مقالات …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *