خانه » دانلود » اپلیکیشن » برترین اپلیکیشن های فیتنس و ورزشی
GV-ads FFTabligh L-ads

برترین اپلیکیشن های فیتنس و ورزشی

Print Friendly, PDF & Email

رسانه‌ها و منابع گوناگونی وجود دارند تا شما را از جدیدترین و موثرترین روش‌های ورزشی برای رسیدن به بدنی متعادل راهنمایی کنند، اما پیشرفت تکنولوژی به اندازه‌ای بوده است که راه‌ها و وسیله‌های متنوعی پیش روی کاربران برای رسیدن به هدف مورد نظر قرار گیرد.

 

اگر شما هم یکی از دارندگان تلفن‌های هوشمند هستید قطعا از طیف بزرگ اپلیکیشن‌های گوناگون برای آن‌ مطلع هستید. یکی از زمینه‌هایی که شاهد حضور برنامه‌های مناسب و کاربردی در آن هستیم کمک‌کننده‌های ورزشی و فیتنس هستند که اطلاعات روز، تمرین‌های موثر و… را در اختیار شما می‌گذارند. در این مقاله تلاش می‌کنیم پانزده اپلیکیشن برتر فیتنس و ورزشی اندروید را به شما معرفی کنیم، پس تا پایان همراه ما باشید.

C25K Couch To 5K – RunDouble

 آیا می‌خواهید از یک فرد با بدنی خارج از فرم ورزشی به یک دونده تبدیل شوید؟ C25K Couch To 5K نام اپلیکیشنی است که می‌واند همانند یک مربی واقعی شما را در این مسیر هدایت کرده و به هدف نهایی برساند! این برنامه ابتدا از کسب آمادگی لازم برای رسیدن به ۵ کیلومتر شروع کرده و سپس می‌توانید مقدار مورد نظر را افزایش داده تا برای مثال به مسافت ۲۵ کیلومتر برسید. شما می‌توانید پلی‌لیستی از آهنگ‌های انتخاب خود در این برنامه ساخته یا به موسیقی‌های موجود در آن هنگام دویدن گوش دهید. C25K Couch To 5K را می‌توانید بطور رایگان از فروشگاه پلی‌استور دریافت کنید اما استفاده از آن بصورت محدود مقدور است و میبایست برای استفاده بیشتر مبلغ ۱٫۸۰ دلار را پرداخت کنید.

 Calorie Counter – MyFitnessPal

 ورزش کردن یکی از مراحل مهم رسیدن به فرم بدنی مناسب است، اما بدون داشتن یک رژیم مناسب هیچگاه این هدف تحقق پیدا نمی‌کند! Calorie Counter نام اپلیکیشنی است که با داشتن دیتا بیس کالری بیش از چهار هزار خوراکی یا غذا و مواد غذایی گوناگون می‌تواند آمار دقیقی از میزان کالری دریافتی بدن شما پس از هر وعده غذایی در اختیارتان قرار دهد. این اپلیکیشن بصورت رایگان از فروشگاه پلی‌استور قابل دریافت است اما با پرداخت ۰٫۹۹ دلار می‌توانید به امکانات بیشتری نیز دست پیدا کنید.

 Endomondo

 یکی از برترین اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه Endomondo نام دارد. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید حرکات ورزشی خود را ثبت و بررسی کرده و بسیاری کارهای دیگر که برای دسترسی به آنان می‌بایست هزینه ۲٫۵۰ دلاری ماهیانه آن را پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ذکر شده شما می‌توانید برنامه ثابت خود را ذخیره کرده، ضربان قلب خود را آنالیز کرده، از شر تبلیغات خلاص شده و بسیاری کارهای دیگر که همگی باعث می‌شوند این اپلیکیشن فوق‌العاده محبوب شده و بسیاری از کاربران از آن استفاده کنند.

 FitNotes Gym Workout Log

 بسیاری از اپلیکیشن‌های نام برده تلاش می‌کنند تا روند تمرین کردن یا زندگی کردن شما را برای رسیدن به بدنی با فرم مناسب تغییر دهند، اما FitNotes به شما اجازه می‌دهد تمامی کارهای خود را در غالب یک برنامه ثبت کرده و سپس آن ها را بررسی کنید. شما می‌توانید اطلاعات تمامی ورزش‌های خود را در FitNotes ثبت کرده یا برنامه‌های پیشین خود را به آن وارد کنید تا همواره مراحل پیشین خود را به همراه داشته باشید. یکی از مزیت‌های این برنامه رایگان بودن کامل آن و همچنین بدون تبلیغات بودن آن است که باعث شده است کاربران زیادی را به سوی خود جلب کند.

 Google Fit

 و باز هم به یکی دیگر از اپلیکیشن‌های گوگل میرسیم که این بار در زمینه فیتنس منتشر شده است. Google Fit مدت زیادیست که منتشر شده است و در طی این مدت بطور پیوسته توسط گوگل آپدیت شده و به همین خاطر است که هم اکنون می‌توان از آن به عنوان یکی از برترین اپلیکیشن‌های فیتنس نام برد. یکی از مزیت‌های مهم این برنامه همگام بودن آن با ساعت‌های هوشمند است که به شما اجازه می‌دهد بطور همزمان از آن استفاده کنید. با استفاده از این برنامه می‌توانید روند سوختن کالری یا میزان ورزش در طول هفته و… خود را بررسی کنید. Google Fit بطور رایگان از فروشگاه اینترنتی پلی‌استور دریافت کنید.

 Ingress

 بازی‌هایی همچون پوکمون گو به کاربران کمک کرد از خانه خود خارج شده و برای پیشروی در طول بازی وارد محیط واقعی شده و شروع به قدم زدن در آن بکنند. ساختارIngress نیز مشاب پوکمون گو است، در این بازی شما می‌بایست تلفن همراه خود را به دست گرفته و وارد خیابان شوید. با قدم زدن در محیط شهر می‌بایست ایستگاهای مشخص شده برروی نقشه را هک کرده و به آن‌ها نفوذ کنید، یا مراحلی که برای شما معین شده است را انجام دهید. امروزه مشخص شده است پیاده‌روی یکی از راه‌های موثر برای کاهش وزن و آمادگی جسمانی محسوب می‌شود، از این رو برنامه‌هایی که افراد را مجاب به پیاده‌روی می‌کنند می‌توانند تاثیر زیادی بر این موضوع داشته باشند. شما می‌توانید Ingress را بطور رایگان از فروشگاه گوگل‌پلی دریافت کنید.

 JEFIT Workout Exercise Trainer

 آیا نیاز به یک مربی کارآزموده دارید؟ JEFIT آمادست تا به نحو احسن این مسئولیت را قبول کرده و به شما برای پیشروی در این مسیر کمک کند! این برنامه با داشتن دیتابیسی شامل ۱۳۰۰ حرکت ورزشی به حمرات انیمیشن آموزش هرکدام از آن‌ها می‌تواند به شما در انتخاب حرکات درست و نحوه صحیح انجام آن‌ها کمک کند. همچنین همانند دیگر اپلیکیشن‌های این حوضه می‌تواند روند پیشرفت شما را ارزیابی کرده و برنامه دقیقی از آن به شما تحویل دهد. JEFIT را می‌توانید بصورت رایگان و با پرداخت درون‌برنامه‌ای از فروشگاه گوگل پلی دریافت کنید.

 Pocket Yoga

 پس از سال‌ها بحث بر سر مفید بودن یا نبودن یوگا، بالاخره جامعه جهانی آن را یکی از موثرترین روش‌های ورزشی شناخته و بسیاری از افراد در سرتاسر جهان به انجام حرکات ورزشی آن می‌پردازند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که علاقه‌ زیادی به یوگا دارید یا در صدد شروع آن هستید، Pocket Yoga اپلیکیشنی است که باید برروی تلفن هوشمند خود داشته باشید! این برنامه دارای بیش از ۲۰۰ حرکت مختلف یوگا است که آن ها را بصورت انیمیشن یا با توضیح بصورت صوتی به شما می‌آموزد و می‌توانید نحوه صحیح انجام دادن هریک را به راحتی بیاموزید. Pocket Yoga با قیمت ۲٫۹۹ دلار از فروشگاه پلی‌استور قابل دریافت است.

 Progression

 یکی از اپلیکیشن‌هایی که به شدت مورد علاقه کاربران واقع شده است و می‌توانید در بسیاری از وبسایت‌ها پیشنهاد مکرر کاربران برای استفاده از آن را ببینید، Progressionنام دارد. این برنامه دارای رژیم‌های غذایی مختلفی است که می‌توانید آن‌ها را دنبال کرده یا رژیم مخصوص خود را در آن ثبت کنید. اصول تمرین‌های ارائه شده در این برنامه برای کار برروی یک هدف مشخص مثلا کاهش وزن یا عضلات مختلف است و این تمرین‌ها بصورتی ارائه می‌شوند که شما را وادار می‌کنند رکورد قبلی خود را شکسته و وقت بیشتری برروی انجام تمرین‌های ورزشی خود بگذارید. شما می‌توانید Progression را بصورت رایگان و با چرداخت درون برنامه‌ای ۳٫۹۹ دلاری از فروشگاه گوگل‌پلی دریافت کنید.

 RunKeeper

 اپلیکیشن‌های مختلفی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند. یکی از این برنامه‌ها RunKeeper نام دارد که بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند. شما می‌وانید با استفاده از آن برای ارزیابی روند ورزش خود مطلع شده یا برنامه لازم برای آماده‌سازی جهت شرکت در مسابقه‌های مختلف را دریافت کنید. این برنامه با بسیاری از سخت‌افزارهای ورزشی همگام بوده و برای مثال می‌توانید ضربان قلب خود را به وسیله آن‌ها در برنامه ثبت و آنالیز کنید. شما می‌توانید RunKeeper را از فروشگاه گوگل‌پلی بصورت رایگان و با پرداخت‌ درون‌برنامه‌ای دریافت کنید.

 Runtastic Running And Fitness

 یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوبی که با ساعت‌های هوشمند سازگار است و بسیاری از کاربران را جلب خود کرده است Runtastic نام دارد. این اپلیکیشن با متصل شدن بهGPS می‌تواند برای افرادی که به دویدن یا دوچرخه‌سواری و… علاقه دارند کمک کند تا اطلاعات و نمودارهای دقیق ثمرات ورزش خود را ببینند و آن را آنالیز کنند. همچنین شما می‌توانید از میان اطلاعات قابل ردیابی در این برنامه تنها موارد مورد نظر خود را انتخاب کنید. این برنامه با دیگر برنامه‌های موزیک نیز همگام‌سازی شده است و شما می‌توانید در حین ورزش به موسیقی انتخابی خودتان یا پیشنهادات برنامه نیز گوش دهید. Runtastic بصورت رایگان و با پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای از فروشگاه پلی‌استور قابل دریافت است.

 Sports Tracker Running Cycling

 Sports Tracker یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مفید برای دوندگان و دوچرخه‌سواران است که می‌توانند روند ورزشی خود را ثبت و آنالیز کرده و از راه‌کارهای ارائه شده در آن برای بهبود وضعیت خود استفاده کنند. با استفاده از این برنامه می‌توانید اطلاعات و نمودارهای خود را با دیگران در فضاهای مجازی به اشتراک بگذارید و در راستای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. شما می‌توانید Sports Tracker را بصورت رایگان دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

 Starva Running And Cycling

 یک شبکه اجتماعی مبنی بر ورزش و رقابت‌های ورزشی می‌تواند عاملی باشد که بسیاری از افراد را مجبور به تلاش بیشتر یا حتی ورود به وادی ورزش کند. در Starvaمی‌توانید به همراه دوستان و آشنایان یک رقابت به راه انداخته و نتایج هر فرد را در جدول مربوطه مشاهده کنید. این برنامه با یک محیط زیبا و ساده می‌تواند تاثیر زیادی برروی افراد مختلف بگذارد. دانلود و استفاده از Starva کاملا رایگان بوده و تنها برای دسترسی به برخی ویژگی‌های خاص می‌توانید از پرداخت درون‌برنامه‌ای آن استفاده کنید.

 Sworkit Personal Trainer

 اگر یکی از افرادی هستید که زمان لازم برای رفتن به باشگاه را ندارید، Sworkit اپلیکیشنی است که مانند یک مربی حرفه‌ای به شما تمرینات ساده بدون نیاز به حضور در باشگاه را ارائه می‌دهد. این برنامه دارای انواع رژیم‌های غذایی مختلف است که می‌توانید با توجه به شرایط و هدف خود یکی را انتخاب کرده یا با توجه به اطلاعات موجود رژیم مخصوص خود را ایجاد کنید. همچنین این برنامه دارای ۱۶۰ نوع ورزش مختلف است که بدون نیاز به تجهیزات باشگاهی قابل انجام هستند و می‌توانند به شما برای رسیدن به بدنی ایده‌آل کمک کنند. شما می‌توانید Sworkit را بصورت رایگان از فروشگاه پلی‌استور دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

 Workout Trainer

 و درنهایت به آخرین اپلیکیشن این لیست یعنی Workout Trainer می‌رسیم که کاربران زیادی از آن استفاده کرده و راضی هستند. این برنامه می‌واند در انتخاب حرکت‌های ورزشی مناسب به شما کمک کرده و همچنین نحوه صحیح انجام آن‌ها را نیز به شما آموزش دهد. این آموزش به وسیله ویدیو‌های مختلفی که در برنامه وجود دارند صورت می‌گیرد. همچنین قابلیت‌های دیگری همچون یک شبکه اجتماعی کوچک، رقابت‌های هفتگی و… نیز در این برنامه وجود دارد که می‌توانند تجربه ورزشی شما را بهبود بخشند. Workout Trainer دارای یک ورژن پرو با اشتراک ماهیانه ۶٫۹۹ دلاریست و بغیر از آن شما می‌تواند ورژن رایگان آن‌ را از فروشگاه پلی‌استور دریافت کنید.

منبع: علم دیلی

 
اشتراک گذاری:
Share
  • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14960
  • GV-ads FFTabligh L-ads

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *