خانه » اخبار علمی ورزشی » اقدامات فدراسیون پزشکی برای حفظ سلامت ورزشکاران در برابر زیکا و تب زرد
GV-ads FFTabligh L-ads

اقدامات فدراسیون پزشکی برای حفظ سلامت ورزشکاران در برابر زیکا و تب زرد

Print Friendly

zika-virus-olympic

فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص اقدامات انجام شده و در دست اقدام برای حفظ سلامت کاروان اعزامی به بازی های المپیک 2016 و ممانعت از انتقال بیماری های ویروسی زیکا و تب زرد به داخل ایران بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش اسپورتفا و به نقل از ایسنا، در این بیانیه آمده است: فدراسیون پزشکی ورزشی با توجه به حساسیت موضوع و خطری که در مورد ابتلا به بیماری های ویروسی زیکا و تب زرد در محل برگزاری بازی های المپیک 2016 وجود دارد ، از طریق کمیته ملی المپیک با کمیته بین المللی المپیک(IOC) و همین طور کمیته برگزاری بازی های المپیک ریودوژانیرو در تماس بوده و آخرین اخبار را درباره این بیمارها دریافت کرده است. از طرفی به دلیل اهمیت موضوع با مرکز مدیریت بیمارهای واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جلسات متعددی برگزار شده است و با کارشناسان و پزشکان طراز اول صاحب نظر در زمینه حشره شناسی و بیماری های عفونی واگیر جلساتی برگزار شد تا راهکارهای جلوگیری از انتقال و سرایت این بیماری ها به کشورمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در ادامه تشریح برنامه های انجام شده در این خصوص، فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: علاوه بر برگزاری چند جلسه با مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ، کارشناسان به فدراسیون پزشکی ورزشی نیز دعوت شدند و جلسه ای هم در سازمان غذا و دارو با مدیریت این سازمان یعنی دکتر دیناروند برگزار و هماهنگی لازم در مورد خرید مواد دافع حشرات با بالاترین کیفیت جهت استفاده برای کاروان اعزامی انجام شد.

 در ادامه این بیانیه آمده است:همچنین  با کمک متخصصان در وزارت بهداشت یک بروشور و یک پوستر آموزشی ویژه کاروان اعزامی تهیه، تنظیم و توسط فدراسیون چاپ شد. از طرفی برای کاروان اعزامی برنامه های ویژه آموزشی و فرهنگی در همین خصوص تدارک دیده شده است و تعدادی از ورزشکاران به عنوان سفیر سلامت انتخاب شدند تا در راستای اعتلای امور بهداشتی الگویی برای سایر ورزشکاران باشند. از جمله اقداماتی که در این خصوص انجام شده و مشابه آن در آینده انجام خواهد داشت، مشاوره ای بود که پیش از عزیمت تیم ملی والیبال به برزیل محل برگزاری لیگ جهانی با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت انجام شد.

این فدراسیون خاطر نشان کرد: در کنار تمامی اقداماتی که انجام می شود بی تردید نقش خود اعضای کاروان بویژه ورزشکاران عزیز فوق العاده با اهمیت بوده و انتظار این است این عزیزان مراقبت های بهداشتی لازم توجه داشته باشند و به توصیه های مربوطه عنایت جدی داشته باشند.

 
اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه : http://sportfa.ir/?p=14385
 • GV-ads FFTabligh L-ads

  همچنین بخوانید:

  برنامه های آموزشی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در سال 1392

  برنامه های آموزشی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک در سال 1392 به شرح ذیل می …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *