Saturday , 10 October 2015 / شنبه , 18 مهر 1394
L-ads tran
جدید
خانه » آموزش » آموزش حرکات اصلاحی برای پای پرانتزی (همراه با تصویر)

آموزش حرکات اصلاحی برای پای پرانتزی (همراه با تصویر)

Print Friendly

به درخواست عده ای از بازدیدکنندگان سایت برای تصاویر مربوط به حرکاتی که برای اصلاح پای پرانتزی مفید می باشد، قصد داریم در این مطلب تصاویر  تمرینات اولیه برای این ناهنجاری را به همراه توضیحات آن منتشر کنیم. باید متذکر شوم که این تمرینات بر روی افرادی موثر است که دارای پای پرانتزی فانکشنال می باشند.

بهتر است قبلا از آنجام این تمرینات ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به انجام حرکات کششی عمومی بپردازید و اگر برایتان مقدور است مقداری هم نرم بدوید. در ابتدای جلسات تمرینی به انجام حرکات کششی مخصوص این ناهنجای بپردازید و سپس تمرینات تقوت عضلانی را انجام دهید.

تمرینات کششی:

تمرین ۱

روی زمین بنشینید. پاهای خود را تا حد امکان باز کنید. سپس سعی کنید  انگشتان دست خود را به انگشتان پا نزدیک کنید در حالی که زانو به زمین پسبیده است و کاملا باز می باشد. اگر انجام این عمل برای شما امکان پذیر نیست و نمی توانید انگشتان پای خود را لمس کنید بهتر است ساق پا مچ پای خود را گرفته و سعی کنید در طی جلسات آینده انگشتان دست خود را بیشتر به انگشتان پا نزدیک کنید. این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین ۲

بر روی یک نیمکت بنشینید و مطابق تصویر زیر سعی کنید دو پا را با کمک دست از هم دور کنید. این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین ۳

مطابق شکل پای خود را بر روی یک سکو (میز یا هر چیزی که ارتفاع آن مناسب باشد) قرار دهید و سعی کنی که پای تکیه گاه (که روی زمین قرار دارد)  را کاملا صاف کنید. اگر در ناحیه داخل ران احساس کشش نمی کنید باید پای خود را بر روی سکویی با ارتفاع بیشتر قرار دهید. این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین ۴

تذکر خیلی مهم در رابطه با تمرین شماره ۵ کششی: 

این  یک تمرین کششی می باشدکه با حمایت دستها برای قسمت داخلی زانو انجام می شود و تا آستانه درد باید پایین بروید (در حین حرکت درد نداشته باشید) و به مدت آن ۱۰ تا حداکثر ۳۰ ثانیه می باشد. از نشستن کامل وقتی که درد دارید جدا خوداری کنید و تمرین را در وضعیت بالاتری انجام دهید.

نشستن قورباغه ای برای مدت طولانی مضر می باشد.

وضعیت شروع

وضعیت نشستن کامل

تمرین ۵

در این تمرین ابتدا باید زانو ها را با انقباض عضلانی به هم نزدیک کنید و اگر امکان دارد به هم بچسبانید. سپس سعی کنید که در همین وضعیت خم شده و انگشتان پا را لمس کنید. این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین برای افزایش قدرت عضلانی

adsGV

تمرین ۱

با کمی فاصله کنار دیوار قرار بگیرید. پای خود را کمی از زمین بلند کنید و با لبه خارجی پا به دیوار فشار بیاورید. تعادل خود را حفظ کنید و به جلو و عقب یا طرفین خم نشوید. این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین ۲

با کنار خارجی پا یک توپ مدسین بال را هل می دهید. توجه داشته باشید که به توپ ضربه نزنید. بلکه توپ را هل بدهید به اینصورت که پس از برخورد پا با توپ در ادامه پا باید به حرکت خود ادامه دهد. این تمرین را ۳ بار و هر بار ۲۰ تکرار انجام دهید.

تمرین ۳

به شکم دراز بکشید. در این تمرین یک نفر پای شما را از زانو به سمت خارج می چرخاند و سپس با دست دیگر مقاومت ایجاد کرد و نمی گذارد که پای شما به راحتی خم شود. دقت کنید که چرخش از مفصل زانو باشد نه مچ پا. این تمرین را ۳ بار و هر بار ۱۵ تکرار انجام دهید.

تمرین ۴

به پهلو دراز بکشید. در حالی که سعی دارید پای خود را بالا بیاورید یک نفر باید برای با مقاومت خود از این کار جلوگیری کند. این تمرین را ۳ بار و هر بار ۱۰ تکرار انجام دهید.

تمرین ۵

بر روی لبه داخلی خود بلند شوید و در همین حال شروع به راه رفتن کنید. این تمرین را ۳ بار و هر بار برای مدت ۱ دقیقه انجام دهید.

تذکر: کسانی که دچار صافی کف پا می باشند نباید این تمرین را انجام دهند.

مژده

اپلیکیشن پای پرانتزی (اصلاح و تشخیص) که حاوی اطلاعات کاملی در رابطه با تشخیص و اصلاح زانوی پرانتزی می باشد را برای شما عزیزان آماده کرده ایم برای دریافت اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه فرمایید.

 
اشتراک گذاری:
FacebookTwitterGoogle+WhatsAppBalatarinPrintPrintFriendly
GV-adsFFTabligh

575 نظر

 1. سلام .خسته نباشید. من ۲۲ سالمه
  ۱۶۰ قدم و ۵۰ وزنمه
  ران پام به هم چسبیده و زانو هام هم به هم چسبیده و یکم به سمت داخل چرخیده اما ساق پاهام پرانتزیه. به نظرتون با حرکات ورزشی خوب میشه کمانی بودن ساق پا؟؟ یا باید عمل بشه؟؟؟؟

  • سلام . ممنون
   با حرکات اصلاحی نه و عمل را هم توصیه نمی کنم

   • باسلام زانوهای من پرانتزی روبه داخل هست من خیلی میترسم ازینکه درست نشه بنظرتون بااین ورزش هایی که گفتید کاملا درست میشه یانه دوازده سالمه قدمم۱۴۹وزنمم باید حدود چهل دو اینا باشه البته دقیق نمیدونم میشه دقیق راهنماییم کنیددکتر تاحالا نرفتم

 2. سلام خسته نباشید.

  در تمرین شماره ۱ حرکات قدرت عضلانی با لبه خارجی پا باید به دیوار فشار بیاریم؟ من در تمرین اصلاحی برای پای پرانتزی در جایی دیگه همین تمرین رو با لبه داخلی پا دیده بودم و شک کردم که کدوم حرکت مناسبه. و چه فرقی داره؟

 3. سلام پسری ۱۹ ساله ام با قد ۱۷۵ و وزن ۵۵ می خواستم بدونم برای اصلاح دیر نشده؟چه مدت طول میکشه تا این حرکات جواب بده؟ فاصله بین دو زانوم ۳ انگشت بسته

 4. سلام.بنده تمرین ۵ رو قبل از خواب انجام میدم.تازه دو هفته ای میشه شروع کردم مフخوا تا آخرای تیر یا خرداد ادامه بدم ببنیم چی میشه.قدم ۱۷۲ وزنم ۶۰ سنم ۱۸زانوهام هم بدون خم کردم ولی با فشار به هم نزدیک میشن و میپسبن.بین زانو ها دو انگشت فاصله هستش.اگه فاصله ی زانوهام کم بشه مشکلی برای ساق های پام که حالت کمانی داره ایجاد نمیکنه؟ضمنا انجم تمرین ۵ به تنهایی و بدون سایر تمرن ها میتواند موثر باشد؟

 5. سلام خسته نباشید،ببخشید من تقریبن تموم سوالایی که ازتون شده رو خوندم ولی بازم واسه خودم نگرانم من ۱۹ سالمه ۵۴ وزنمه ۱۶۸ قدمه دو سه سال پیش متوجه شدم که پاهام پرانتزیه فک کنم فاصله ی بین زانوهام ۳ یا ۴ انگشت بشه به اون شکلیم که شما گفتین البته پاهام درد میگیره میتونم زانوهامو به هم بچسبونم ولی نگرانم که خوب نشه میشه کمکم کنید خیلフ ممنون میشم،میشه عکس پاهامو واستون بفرستم؟

 6. استفاده از
  بریس برای انحنای پا در سن ۲۶ سالگی اثر دارد؟

  • سلام. چه نوع بریسی
   برای چه مقدار انحنا؟
   وضعیت بیمار از لحاظ تراکم استخوان، نرمی استخوان؟
   جنسیت ، قد و وزن؟

 7. جنسیت:زن
  قد :۱۶۳
  وزن:۶۰
  پای چپ مقداری انحنا به داخل داره
  به متخصص رجوع کردیم.گفت این انحنا طبیعی هست.دکتر گفت که پام پرانتزی نیست.اما خب می ᆴوام پای صاف داشته باشم.نمیدونم چند نوع بریس داریم؟

 8. زیر زانو به اندازه ی دو انگشت

 9. بله.در ناحیه ساق

 10. سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۳ بین زانوهام ۲ انگشت فاصله داره.ساق پام حالت کمانی داره-می خواستم بپرسم که ایا این ورزش ها تاثیری داره؟؟؟از بریس هم استفاده کنم؟؟؟

 11. بله اگه فشار بیارم بدون اینکه خم شه به هم می رسه.

 12. سلام. با تمرینات همین صفحه خوب نمیشه؟ تو اپلیکیشن تمرینات بیشتری هست؟ یعنی اینهایی که اینجا هست کافی نیست؟

  • سلام. تمرینات اپلیکیشن شامل ۱۸ تمرین میشه که بعضی هاش اینجا هست. با این ها هم می تونید شروع کنید. اون تمرینات کاملتر و موثرتر می باشد

 13. سلام دوباره، ببخشید حتما در تمرین شماره ۵ باید از توپ مدیسن بال استفاده کرد؟ من توپ والیبال دارم. یعنی مناسب نیست؟

  • سلام. بهتر است از توپ مدیسین بال استفᄃده شود ولی اگر نیست بهتر است داخل یک توپ را پر کنید تا سنگین تر باشد

 14. سلام من ٢٢ سالم قدم ١٨٠ فاطله بین دوتا زانوهام ۴ انگشته وقتی میستم آیا امیدی هست با تمرینات فاصله کم بشه یا باید عمل کرد؟

  • با سلام و آرزوی سلامتی

   آیا با فشار عضلانی و بدون اینکه پاهایتان را خم کنید می توانید آنها را بهم برسانید؟
   آیا پاهایتان لاغر است؟
   آیا ساق پای شما حالت کمانی دارد؟

 15. سلام
  من این سه ویژگی رو دارم و فاصله بین پاهام سه انگشته
  به نطرتون درست میشه؟

 16. با سلام خدمت آقای رستمی عزیز
  من پاهام پرانتزیه…۲۵ سالمه ولی ظاهرم مثل جوون های ۲۰،۲۱ ساله میمونه…و لاغر اندامم و وزنم۶۰ کیلویه…و واقعا این موضوع ناراحتم میکنه، طوریه شده که هر روز از وضعیت پاهام شاکی و ناراحتナ….
  فاصله پاهام تقریبا ۴ تا ۵ سانته…
  -با فشار عضلانی میتونم زانوهام تا نیم سانتی هم نزدیک کنم…
  -پاهای لاغری دارم…
  -و ساق پام هم حالت کمانی داره…
  به نظرتون امیدی هست که با انجام این حرکات فاصله پاهام کمتر بشه…؟؟؟؟؟!!!!
  با تشکر

 17. اینا دیگه
  آیا …؟
  آیا ….؟
  آیا ….؟
  من ۱) بدون اینکه پاهامو خم کنم میتونم زانوهامو به هم برسونم
  ۲)پام لاغره
  ۳)ساق پام هم کمانیه
  سن ۲۵ سال
  بین پاهام به اندازه سه انگشت فاصله وجود داره
  دو روزه این تمرینارو شروع کردم
  خواستم بدونم با این ویژگی ها زانوهام درست میشه؟
  ممنون

 18. خیلی مممنون
  حداقل با این امید ورزشا رو ادامه میدم

 19. باسلام و خسته نباشید یه سوال داشتم
  من موقع راه رفتن شکمم رو جلو میدم خواستم بدونم چه ورزشی رو برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنید
  با تشکر

 20. نه عمدا نیست اما بدنم اینطوری فرم گرفته کمرم رو جلو میدم شونه ها عقب(راست نمی ایستم )

 21. سلام. خسته نباشید. برادر من ۲۴ سالشه و پاهاش پرانتزیه، یکی از ᄒاهاشبیشتر که کاملا تو عکسا مشخصه. به نظر شما عمل تاثیری داره؟ البته خیلی لاغر هستن ایشون و قد ۱۸۳٫ به نظرتون اگه چاق شه، کمتر معلوم میشه پاهاش که پرانتزیه؟ یا چاقی تاثیری نداره و یا بدترش میکنه؟

 22. با سلام من نوجوانی ۱۶ ساله هستم و پای پرانتزی دارم ایا با تمرین حرکاتی که مطرح کردین میتونم ای مشکل رو حل کنم؟!

 23. پاهای من پرانتزیه به هم نزدیک میشن ولی به سختی فاصلش سه انگشته .ایا پاهای پرانتزی در رشت قد تاثیر داره؟

 24. سلام…عذر میخوام محسوس نیست یعتى حتى ىه یک سانت هم نمیرسه؟اگه فاصله بین زانو ها سه انگشت باشه
  کسایى که انجام دادن تو نظرت تجربیاتشون رو بگن لطفا…چقد قدتون بلند شده؟
  تو چه مدت خوب شدین؟

 25. با سلام من ۱۷ سال دارم پاهام از دوران راهنمایی به شکل پرانتزی شده یعنی مادرزادی این شکلی نبودن البته در دوران کودکی زیاد فوتبال بازی می کردم ،فاصله ی بین دو زانوم به اندازه دو انگشت هستش قدم ۱۸۰ سانتی متر و وزنم ۶۴ کیلوگرم ضمنا بافشار هم می تونم زانوهام رو تقریبا به هم برسونم
  می خواستم بونم با این تمریناتی که توی این پستتون گذاشتین می تونم این مشکل رو کاملا رفع بکنم؟؟؟؟

 26. سلام خوبی آقای رستمی؟ – من یکماه دیگه میخام برم استخدامی نیروی دریایی ارتش ، یه کمی پاهام پرانتزی هست – آیا با مصرف دارو و… میتونم پای پرانتزیم را رفع کنم تا این یکماه ؟؟؟؟؟ تو رو خدا سریع جوابشو بهم بدید ، بی صبرانه منتظرم .

 27. سلام اقای رستمی خوبید عباداتتون قبول.
  من متولد ۱۳۶۵ هستم و بین زانوهام قد ۳ انگشت فاصله هست… و با فشار میتونم بهم نزدیک کنم بدون اینکه خم کنم…. خیلی ناراحتم قدم ۱۴۵ هس ووزنم ۵۰ کیلو
  دوس دارم هرچی زودتر عمل کنم . ۱ دکتر خوب سراغ ندارید؟
  فرم پاهام مث ادمای عادیه. و این فاصله باعث شده پرانتزی نشون بده.. هنگام راه رفتن هم چرخش کمی برا زانو داررم. بدتر از همه این که نمیدونم مشکلم فانکشن هس یا ارثی؟ منتظر جوابم . بدرود.

  • با سلام و احترام
   به احتمال زیاد فانکشنال است و قابل اصلاح
   تمرینات اصلاحی را انجام دهید
   عمل رو برای شما توصیه نمی کنم هم فاصله انقدر نیست و هم امکان اصلاحش هست

 28. سلام من ۲۲ سالمه پاهام خیلی لاغر قدم ۱۶۳ وزنم ۴۸ زانوهام حدود ۳ انگشت با هم فاصله داره اما با فشار عضلانی بدون خم کردن به هم نزدیک میشن و فرم پام عادی میشه. به نظرتون با این حرکتا میتونم همین فرمی که با فشارعضلانی وارد میکنم رو در حالت عادی حفظ کنم؟یا حتما باید عمل شه؟ تا حالا کسی با این حرکت ها فرم پاش بهبود پیدا کرده؟ لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام و احترام
   به احتمال زیاد این تمرینات برای شما موثر است. در ضمن نسبت وزن به قد شما کم است و این فاصله پای شما را بیش از حد نشان می دهد.
   شما با این شرایط اصلا نیاز به عمل ندارید
   بله کسانی که منظم و با حوصله کار کردن و شرایط رو داشتند بهبود یافتند

 29. من نظرات رو خوندم امیدوارم شدم اگه پاهای منم قابل اصلاح باشن خیلی جدی تمریناتو شروع میکنم

 30. سلام من۱۷سالمه قدم۱۷۸..۵۰وزنم،فاصله ی بین زانوهام یک انگشته
  میشه کمکم کنیدخیلی بابت پاهام ناراحتم

 31. سلام میخواستم ببیم باشگاه بدن سازی واسه پای پرانتزی ضرر داره؟؟؟

 32. سلام اقای رستمی من یک هفته اس که تمرینات رو شروع کردم شب ها یک ساعت پیاده روی میکنم و بعد حرکات اصلاحی رو انجام میدم طوری که کشیدگی و توو پاهام حس کنم فاصله ی زانوهام اول ۳ انگشت بود الان دو انگشته تقریبا اما هنوز زانوهام به سمت هم متمایله میخواستم بپرسم با کم شدن فاصله و این حرکات زانوها حالت عادی میگیرن؟ و اینکه کدوم یک از حرکات بیشتر کمک میکنه.با اینکه فاصله ی زانوهام کمتر شده اما باز هنوز نگرانم که میتونم پاهای عادی داشته باشم یا نه

 33. در ضمن متاسفانه من نمیتونم در طول روز برای حرکات وقت ازاد داشته باشم فقط شب وقت میکنم ۱٫۳۰ ۲ ساعت حرکات رو انجام بدم اینکه در روز نمیتونم بیشتر از یک بار تمرین کنم اشکالی نداره؟

 34. باسلام و عرض ادب خدمت جناب رستمی:
  بنده پسری ١٧ ساله هستم که زانوهایم پرانتزی هست و فاصله بین دو زانوم دقیقاً سه انگشت چسبیده هست و از زانو به پایین هم حالت کمانی است … حقیقتش ورزش بنده دوچرخه سواری حرفه ای هست ، میخواستم ببینم که این ورزش بصورت حرفه ای مشکلی برای زانو ها بوجود می آورد؟؟؟ و اینکه آیابا شنا و حرکات اصلاحی بالا این مشکل برطرف میشود؟؟؟ درضمن دکتر هم رفتمو گفت هنوز صفحات رشد بین زانو هام بسته نشده…البته مادر بنده هم مشکل پرانتزی زانو دارند و در نهایت وزنم ۵۵ و قدم حدودا ١٧٨ تا ١٨٠ میباشد.لطفاً درباره ورزشم و سوالات بالا راهنماییم کنید.
  باتشکر

  • با سلام و احترام
   دقیقا اثرات این عارضه در ورزش شما بررسی نشده است ولی فشار به زانوهای شما بیشتر از زانوی نرمال می باشد. اگر پرانتزی شما فانکشنال باشد با حرکات اصلاحی قاصله کاهش می یابد. از شنای قورباقه پرهیز کنید. نسبت وزن به قدتان کم است و این عارضه شما را بیش تر نمایان می کند
   موفق باشید

 35. سلام .خسته نباشید.من متولد ۶۶ هستم.قدم ۱۶۳ وزنم ۵۷ کیلو. فاصله زانوهام کمتر از دو سانته و میتونم به هم برسونمشون.ولی ساق پام حالت کمانی داره.میخاستم ببینم این حرکات اصلاحی تاثیری رو من داره ؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

 36. در ضمن کف پام هم تقریباً صاف هستش.

 37. با سلام و ادب
  آقای دکتر موقع ایستادن زانوهای من به هم می چسبند ولی ساق پا به اندازه دو انگشت فاصله دارند که اصلا این مدل پاهام دوست ندارم چاره واسه صاف شدن پاهای من هست
  با تشکر و آرزوی موفقیت

 38. جناب رستمی لطفاً جواب بنده را بدهید.متشکر

 39. سلام خسته نباشید من سارا ۱۷ سالمه و مشکل پرانتزی پا دارم و۳ سال هست که متوجه شدم و درد شدیدی تو زانوهام دارم و به
  همین دلیل اصلا سلامتی روحی خوبی ندارم احساس میکنم مشکلم هیچ وقت حل نمیشه خواهش میکنم راهنماییم کنید

 40. با سلام و خسته نباشید.
  ۲۳ سالمه … قد ۱۶۹ وزن ۵۰ . فاصله بین زانوهام دو انگشت هستش، با فشار عضلانی هم میتونم زانوهام رو به هم نزدیک کنم. ساق پام به خصوص زانوی چپ از زانو به پایین حالت کمانی گرفته که به هیچ وجه ظاهر خوبی نداره، فاصله پاهام از قسمت زیر زانو حدودا ۴ انگشته.
  میخواستم از خدمتتون بپرسم آیا با کم کردن فاصله بین زانوهام ، ساق پام هم فاصله ش کمتر میشه یا خیر ؟
  و اینکه آیا پیشنهادی برای اصلاح حالت کمانی ساق پا دارین؟
  مرسی از وقتتون…

 41. سلام.من پسری هستم۳۱ساله،قدم۱۸۰هست ووزنم۷۵هستش.پاهام درناحیه زانوهاحدود۳_۴سانت ازهم فاصله دارند.ومن رواذیت نمیکنه وازبچگی هم اهل ورزش فوتبال بودم وازنظرجسمانی مشکلی ندارم.آیابایدحاما عمل کنم یا میتونم ازطریق ورزش وتمرینات لازمه مشکل پاهام روحل کنم.لطفاراهنمایم کنید.باتشکر

 42. خیر.چه کاربایدبکنم؟

  • با سلام و احترام
   به احتمال زیاد حرکات اصلاحی باعث کاهش فاصله زانوی شما نخواهد شد. به شما انجام حرکات اصلاحی را برای جلوگیری از پیشرفت فاصله توصیه می کنم. فاصله زانوی شما و عدم درد نشان می دهد که زانوی شما نیاز به عمل جراحی ندارد.
   موفق، شاد و سالم باشید

 43. سلام آقای رستمی. قبل از هرچیز بابت صبر و حوصله تان در پاسخ به سوالات تشکر می کنم. من دختری ۲۶ ساله ام. قدم ۱۶۱ و وزنم ۵۵ کیلو هستش. پایین تنه م نسبت به بالا تنه م لاغر تره. و کلا پاهام لاغره. فاصله بین زانوهام ۲ تا ۳ انگشت چسبیده هستش و با فشار زیاد بدون خم کردن به هم می رسن. بعد از نزدیک کردن زانوهام ساق پاهام ۲ انگشت چسبیده از هم فاصله داره. تو عکس کاملا پاهام پرانتزی هستش. تو آزمایش خونم ویتامین دی پایین بود که چند هفته س شروع به مصرف ویتامین دی کردم. آیا این حرکات اصلاحی مشکل مرا به طور کامل رفع می کنن؟ چند هفته طول می کشه؟ ساق پاهام قابل اصلاحه؟ چطور نسبت پایین تنه و بالاتنه م رو یکسان کنم؟

  • با سلام و احترام
   خواهش می کنم
   به احتمال زیاد حرکات اصلاحی برای شما موثر است.
   حداقل ۸ هفته طول می کشد که تاثیر تمرینات قابل مشاهده شود
   به طور طبیعی در قسمت بالای ساق فاصله بین دو ساق مشاهده می شود. اما اگر ساق پایتان کمانی شده است با تمرینات اصلاحی قابل درمان نیست.
   تمرینات قدرتی برای پایین تنه و تغذیه مناسب داشته باشید

   موفق، سالم و شاد باشید

 44. سلام.من ۲۵ سالمه قدم ۱۵۷ و وزنم۵۲ کیلو هستش.از راهنمایی پاهام پرانتزی شدن. چهار انگشت فاصله داره با این تمرینات خوب میشم؟؟؟

 45. سلام. من ساق پام کمانیه. آیا راهی برای صاف شدن آن وجود دارد

 46. سلام و خسته نباشید
  ۲۰سال دارم ،قد ۱۸۴ وزن ۷۱ هست.فصله بین زانو هام ۳ انگشت و زیر زانو هام ۴ انگشته. زانو هام هم فشار میارم بدون خم شدن زانو فاصلشون ۲ انگشت میشه.
  میخواستم ببینم با انجام تمرین ها بهبودی پیدا میکنه ؟
  با تشکر

  • با سلام و احترام
   احتمال اینکه به طور کامل در شما برطرف بشه ۵۰ درصد است.
   طبق تجربه اگر تمرینات را انجام دهید و مقداری وزن اضافه کنید (تمرینات قدرتی پایین تنه و تغذیه مناسب) به احتمال زیاد فاصله دو زانویتان تا ۱ سانتی متر هم کاهش یابد که در این صورت اصلا به چشم نمی آید.

   موفق شاد و سالم باشید

 47. سلام.من نمدونم ازکجابایدسوالموارسال کنم؟میشه راهنمایی کنین؟

 48. سلام. من ۱۴ سال دارم و از ۱۲ سالگی در سراشیب خوب نمی توانستم راه بروم و یواش یواش پاهام بصورت پرانتزی شدند و تمام آزمایشات سالم و یک کمی کمبود ویتامین d را نشان دادند و عکسها نیز کمی انحراف زانو و پرانتزی پا رو به بیرون است آیا بدون عمل جراحی خوب می شوم یا باید حتما” جراحی کنم . ممنون میشم راه نمائی کنید .

 49. با سلام. ۲۸ سالمه, قد ۱۵۸, ۳ ساله تمرینات بدنسازی انجام می دم. منم بابت پاهام خیلی نگرانم. ۲ سانت فاصله داره, با فشار هم به هم نمی چسپند. مگر یکم زانومو خم کنم. ورزش تو بهبودش تاثیر داشته یک سانت. اما می خوام بدونم که این حرکات اصلاحی, برای اصلاح ماهیچه هاست یا تاثیری هم تو خوده فرم استخوان داره؟؟

 50. سلام از سایت خوبتون ممنون اگه میشه منو راهنمایی کنید من مشکل پرانتزی پا دارم و تازه دوساله که اینو میدونم خیلی دارم اذیت میشم تو زانوهام درد شدیدی رو حس میکننم نمیدونم باید چیکار کنم ..
  ای ایمیل منه

 51. سلام خسته نباشین من ۲۹ سالم فاصله مرکز دو کشکک از هم ۱۴ سانتی متر امیدی هست با این ورزشا پا پرانتزیم خوب بشه؟ چند ماه طول میکشه؟ با سپاس

 52. سلام امیدوارم حالتون خوب باشه ، ۲۲ سالمه با وزن ۵۰ کیلوگرم و ،فاصله بین زانوهام ۴ انگشته و ساق پام هم انحراف داره ، و خودم هم دانشجوی پرستاری ام مدت زیادی سرپا می ایستم ، این حرکات موثره؟؟؟ بهم جراحی توصیه شده، لططططططططططططفا راهنماییم کنید

 53. باسلام وخسته نباشید من ۱۷ سالمه قد۱۶۵ وزن۴۶فاصله بین زانو ها۳ انگشت فاصله وبا فشار بهم نمیرسه ساق پا پرانتزی نمیدونم ارثی یا بعدا بوجود اومده اگه ارثی باشه این حرکات تاثیری ندارن؟کشکک زانو هام هم بهم نزدیکه آیا این حرکات آسیبی به زانو نمی زنن یاباعث تشدیدش نمیشن؟باتشکر

 54. با سلام خسته نباشید بنده ۳۱ ساله قد ۱۷۰ وزن ۷۰ کیلو فاصله رانها حدود ۲ انگشت که در قسمت ساق پا مقدارش ۴ انگشته با عکسبرداری از ساق پا معلوم شد استخوان ساق بنده مشکل نداردو میتونم
  اهام رو با فشار کامل به هم بچسبونم خیلی تحقیق کردم وبه ۲ سایت خوب تو اینترنت برخورد کردم یکیش bowleg no more و دیگریش bowleg remedy است که ۲ کتاب برای فروش گداشتن که قابل خرید برای من نبود اما…
  تحقیقات بنده این بود که چرخش خارجی ران که توسط عضلات سرینی بزرگ و میانی است علت اصلی کوتاهی و قدرت زیاد و ضعف عضلات چرخش دهنده داخلی ران {کشنده پهن نیام} ضعف در عضلات اداکتور ران{نزدیک کننده های ران} است در زانو ضعف در عضله اشکی یا همان وستوس مدیالیس است و عدم بالانس در همسترینگ داخلی و خارجی< اکثر افراد با فاصله زیاد بین دو ساق پا دارای چرخش خارجی ساق پا {external rotate tibial{هستند که علت اصلی کوتاهی شدید در عضله دو سر رانی است<یک علت دیگه به طرز قرار گیری لگن برمیگرده که به قول سایت bowleg remedy کلید فیکس کردن پای پرانتزی در لگن است…
  سوال بنده از شما اینه که راه حل شما برای این مشکلاتی که ذکر کردم چه نوع حرکات اصلاحی است ضمنا بنده با اناتومی بدن حرکت شناسی و حرکات اصلاحی اشنایی دارم

  • با سلام و احترام
   به نظر من بهترین راه حل برای اصلاح ناهنجاری بدنی دیدگاه کلی نگرانه به کل بدن است. تقریبا در تمام ناهنجاریهای قامتی لگن به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر دارد. اصلاح یک ناهنجاری به معاینه دقیق و تمرین بر اساس علت ها استوار است. هدف از ارائه این تمرینات دادن دید کلی و تمریناتی است که در اکثر موارد موثر هستند. این تمرینات براساس اصول حرکات اصلاحی طراحی شده است و مهمترین اصلی که مورد توجه اینجانب بوده است که تمریناتی ارائه کنم که حداقل امکانات و تجهیزات را بخواهد و در هر مکانی انجام پذیر باشد.
   تمرینات اصلاحی برای شما موثر است البته اگر اطلاعات کافی دارید بدن خود را ارزیابی کنید و بر طبق آن ارزیابی تمرینات مناسب را انتخاب نمایید.

   موفق باشید

 55. با سلام من ٢٢ سالمه پاهام حالت پرانتزی داره فاصله بین ٢ زانوم ٢ انگشته و زیر زانوم ٣ انگشته با فشار عضلانی میتوتم بهم نزدیک کنم قدم ١۶٧ و وزنم ۵١ کیلو هست ایا چاقی تاثیری رو کم شدن پرانتزی داره؟من احساس میکنم این ورزش هارو انجام میدم حالت پرانتزیش بیشتر میشه ١/۵ ماهه انجلم میدم توروخدا کمکم کنین اصلا اعتماد بنفس ندارم

  • با سلام و احترام
   نسبت وزن به قد شما کم است و این فاصله را بیشتر از حد نشان می دهد. چاقی خوب نیست!!!! شما باید با تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مناسب وزن خود را به محدوده طبیعی نزدیک کنید.
   تمرینات را انجام دهید مطمئن باشید که فاصله اضافه نخواهد شد؟
   قوس کمر شما طبیعی است؟ یعنی دستتان تا مچ وقتی که به دیوار چسبیده اید از فاصله کمر و دیوار عبور می کند؟

 56. سلام خسته نباشید.
  من دختری ۱۷_۱۸ ساله هستم با قد ۱۵۹ و وزن ۵۳ .ساق پاهام حالت کمانی دارند و زانوهام رو هم بدون اینکه خم کنم، نمیتونم به هم بچسبونم.میخواستم ببینم که ایا این تمرینات موثر هست برای من یا نه؟ باید چکار کنم؟

 57. نه ببخشید فاصله حدود ۱-۲ سانت می باشد.

 58. با سلامی دوباره بعله قوس کمرم طبیعی هست وقتی به دیوار میچسبم دستام از مچ از فاصله بین دیوار و کمرم عبور میکنه خواهش میکنم ازتون راهنماییم کنین وزنم چقد باشه حالت کمانیه پاهام کمتر بنظر میرسه؟ایا با انجام دادن ابن ورزش ها حالت پاهام عادی میشه؟من اصلا اعتماد بنفس ندارم خواهش میکنم ازتون راهنماییم کنین

  • با سلام و احترام
   افزایش توده عضلانی پایین تنه شما کمک می کند که فاصله به این مقدار مشهود نباشد.
   تمرینات اصلاحی را انجام دهید
   تغذیه به همراه تمرینات افزایش حجم برای پایین تنه را زیر نظر یک مربی انجام دهید.

   موفق باشید

 59. سلام. بخشید، مگه گودی کمر روی پرانتزی پا تاثیر داره؟ من هم گودی کمر دارم هم پرانتزی

 60. با سلام دوباره بله کمی گودی کمر دارم

  • با سلام و احترام
   بهتر است از زیر نظر یک متخصص حرکات اصلاحی کار کنید
   همزمانی چرخش داخلی استخوان ران شما با پای پرانتزی نیازمند تمرینات اصلاحی خاص دارد

   موفق باشید

 61. سلام. میشه بگید این تمرین برای اصلاح پرانتزی خوب هست یا نه؟ :
  روی صندلی نشسته یک توپ بین دو زانو گذاشته و به سمت توپ فشار اورده شود.

 62. با سلام و عرض خسته نباشید .. پسری هستم ۲۱ ساله ، قدم ۱۷۲، وزنم ۶۲ .. ساق پام کمانی هستش ، و فاصله بین زانو هام ۲،۳ انگشت بسته میباشد ، با فشار عضلانی فاصله کم میشه اما زانو فاصله داره .. عکسم میتونم بفرستم ، فقط شما بگید کجا بفرستم عکس رو
  بعدشم ورزشم فوتساله و تقریبا حرفه ای … لطفا راهنمائی کنید

 63. سلام فقط یه سوال آیا با اصلاح کامل افزایش قد خواهیم داشت؟

 64. سلام با تشکر من پاهام پارانتزی هست بین زانو هام چهار انگشت هست سن :١۵ قد :١٧۴ وزن:۶٣ البته پارانتزی پاهام فقط از زانو هست این حرکات ها یعنی درست میکنه

 65. نه نمیتوانم نزدیک به هم کنم راستی بله ساق پاهام کمانیه

  • با سلام و احترام
   به احتمال زیاد حرکات اصلاحی نمی تواند زیاد برای شما موثر باشد ولی برای جلوگیری از افزایش فاصله بهتر است تمرینات را ادامه بدهید. توصیه می کنم با یک متخصص طب فیزیکی نیز مشوزت کنید.
   موفق و شاد باشید

 66. سلام٬من بعد از دو ماه ورزش فاصله ی دوزانوهام کم شد و تقریبا به هم چسبید ٬ولی از لحاظ ظاهری پاهام هیچ تغییری نکرده٬چقد دیگه باید تمرینارو انجام بدم تا پاهام صاف شه?۱۷ساله هم هستم

  • با سلام و احترام. منظورتان را متوجه نشدم. منظورتان ساق پایتان است؟ آیا حالت کمانی دارد؟

   • ساق پامم کمانی هس ولی خیلی نیس٬میدونم که ساق پا درست نمیشه ولی زانو ک باید شکلش تغییر کنه٬منظورم اینه که بعد از دو ماه فاصله بین دو زانوهام کم شده ولی از لحاظ ظاهری بازم پرانتزیه

    • با سلام و احترام
     درست منظورتان را متوجه نشدم. منظورتان این است که کشککتان هنوز به سمت خاج می باشد. لطفا این ویژگی های ظاهری را دقیق شرح بدهید

     • بذارین اینجوری بگم…وقتی میخوام فاصله ی بین دو زانوم رو اندازه بگیرم دوتا زانوهام فاصله ای بینشون نیست( ولی قبل از این دو ماه حدود دوانگشت فاصله بود )ولی زیر زانوم به اندازه ی دوانگشت فاصلس … یعنی این تمرینات واسه من موثر نبوده ک زیرزانوم هنوز صاف نشده؟

     • با سلام و احترام
      به طور طبیعی یکم فاصله زیر زانو وجود دارد. فاصله دو ساق پایتان کمتر از این مقدار است. این تمرینات تاثیری بر روی شکل استخوان ساق پای شما ندارد

 67. با سلام
  من اپلیکیشن اصلاحی پای پرانتزی رو گرفته و دو هفته ای میشه دارم تمریناتشو انجام میدم.فاصله بین زانوهام دو انگشته و بین دو ساق پاهام سه انگشت با فشار زانوهام بهم میچسبند اما بین ساق پاهام هنوز هم فاصله داره.ساق پاهام بیشتر در قسمت بیرونی پا عضله داره همین هم باعث شده ساق پاهام حالت کمانی داشته باشه.آیا راهی هست که حالت ساق پاهام بهتر بشه؟در ضمن کف پاهام وقتی رو ی زمین میذارم صافه.این صافی کف پاهام قسمت مچ پاهام رو به سمت داخل پاهام متمایل کرده.برای صافی کف پاهام چیکار کنم؟

  • با سلام و احترام
   اگر استخوان ساق پای شما حالت کمانی پیداکرده است با اتجام تمرینات اصلاحی ساق پاستان اصلاح نخواهد شد.
   تمرینات مربوط به کف پای صاف را انجام دهید

 68. سلام.من متولد ۱۳۶۵ با قد ۱۷۸ و وزن ۷۵ کیلو.فاصله بین زانوهام ۲ انگشته و انحنا از زیر زانوهام شروع می شه و مچ پام هم انحنا داره.از فرم پاهام خیلی ناراضیم.ایا با این حرکات امیدی به اصلاح هست که شروع کنم؟با تشکر

 69. سلام و خسته نباشید ، فاصله ی زانوهام تقریبا ۵ سانته و بدون خم کردن بهم نمیرسه متاسفانه ، ممکن هست درمان شود ؟

 70. بازم سلام ، من اطلاعات کاملم رو دوباره میذارم .
  قد ۱۶۵
  وزن ۵۰
  پاهام نسبتا لاغره
  فاصله بین قسمتی که باید اندازه میگرفتم ۳ انگشته فک میکنم حدود چارسانت .
  کمی میتونم بهم نزدیکشون کنم ولی به هم نمیرسن.
  ساق پاهام هم قوس نداره به اون شدت ینی ملموس نیست خیلی .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*